جانشین فرمانده مرزبانی ناجا با اشاره به خروج ۲ میلیون و ۹۹۳ هزار و ۴۶۷ نفر از زائران اربعین از کشور، گفت: بیش از ۵۵ درصد زائران پس از زیارت به کشور بازگشتند.

به گزارش خبرنگار حج و زیارت خبرگزاری فارس، احمدعلی گودرزی جانشین فرمانده مرزبانی ناجا در ارتباط تلفنی با رادیو اربعین با اشاره به اینکه هم اکنون در مرزهای کشور امنیت و آرامش برقرار است، اظهار داشت: تردد زائران اربعین حسینی از مرزها چهارگانه به سمت عراق روان است.
وی از خروج ۲ میلیون و ۹۹۳ هزار و ۴۶۷ نفر از زائران اربعین خبر داد و افزود: تا این لحظه بسیاری از زائران اربعین از کشور خارج شده اند و بیشتر زائران در حال بازگشت به کشور هستند.
گودرزی با بیان اینکه بیش از ۵۵ درصد زائران به کشور بازگشته اند، گفت: تاکنون یک میلیون و ۲۸۶ هزار و ۳۴۰ نفر از زائران اربعین به کشور بازگشته اند و زمان خود را برای جلوگیری از معطلی در مرزها مدیریت کردند.
گودرزی با اشاره به اینکه زائران اربعین در کوتاه ترین زمان از کشور خارج شدند، خاطر نشان کرد: سرعت سیستم ها را بالا بردیم تا زائران برای عبور از مرزها معطل نشوند.
جانشین فرمانده مرزبانی ناجا به هماهنگی با طرف عراقی برای رفاه بیشتر زائران اشاره کرد و افزود: قبل از آغاز پیاده روی اربعین چندین جلسه با نیروهای حشدالشعبی، استانداران شهرهای مرتبط با مرز ایران و حتی وزیرکشور عراق برگزار شد تا با توجه به پیش بینی افزایش تعداد زائران نیازسنجی شده و مشکلی ایجاد نشود.
گودرزی افزود: در برخی مرزها پس از عبور زائران از کشور، در خاک عراق با کمبود وسیله حمل و نقل مواجه شدیم که پس از اعلام نیروهای حشدالشعبی به ما، نیازها به سرعت برطرف و این هماهنگی ها موجب شد تا سفر زائران به خوبی مدیریت شود.
انتهای پیام/

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار