مراسم جشن میلاد حضرت فاطمه زهرا(س) به چهار زبان برای ملیت های مختلف در مرکز انگلیس برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از امور رسانه مرکز اسلامی انگلیس، مراسم جشن ولادت دخت نبی مکرم اسلام حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها) شنبه شب (26 بهمن) با حضور دوستداران اهل بیت عصمت و طهارت (علیهم السلام) به زبان های فارسی، انگلیسی و عربی در مرکز اسلامی انگلیس برگزار شد.
مداحان اهل بیت(علیهم السلام) ابتدا در مدح بی بی دو عالم به مدیحه سرایی پرداختند و سپس شرکت کنندگان دراین مراسم به برپایی جشن و شادی اقدام کردند.
در این مراسم « حجت الاسلام والمسلمین جهانگیر » رئیس کالج اسلامی لندن درباره سیره و زندگی حضرت صدیقه طاهره (سلام الله علیها) سخنرانی و تصریح کرد: خداوند باری تعالی در قرآن کریم می فرماید که پیامبراسلام برای همه الگو و نمونه است. پیامبر اسلام نیز از حضرت فاطمه بارها تکریم کردند.
وی افزود: امام زمان( عجل الله تعالی فرجه الشریف) نیز فرمودند حضرت فاطمه(سلام الله علیها) برای من الگو و نمونه است .
رئیس کالج اسلامی لندن به نقش کلیدی حضرت فاطمه (سلام الله علیها) در یاری رساندن به پیامبر اسلام و حمایت از ولایت در دوران امیرالمومنین اشاره کرد.
حجت الاسلام جهانگیر با اشاره به تقارن سالروز میلاد حضرت فاطمه (سلام الله علیها) به نام روز زن و مادر، گفت: درسایه جهل در زمان پیامبر اسلام که تولد دختر مایه شرمساری بود، حضرت فاطمه (سلام الله علیها) متولد شد. خداوند باری تعالی در قرآن کریم با سوره کوثر از این تولد مبارک تکریم کرده است . انتخاب چنین روزی به عنوان روز مادر احترام و ارزش مادر را دو چندان می کند. بنابراین ما نباید از نعمت احسان به مادر غافل شویم و حتی در صورت فوت مادر می توانیم با خیرات برای او از برکات احسان به ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار