همزمان با آغاز مراسم نمادین سال تحصیلی جدید در دانشگاه فرهنگیان، جمعی از دانشجویان دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی در واکنش به اجرای 2030 اعتراض کردند.

به گزارش خبرنگار تشکل های دانشگاهی خبرگزاری فارس، همزمان با آغاز مراسم نمادین سال تحصیلی جدید در دانشگاه فرهنگیان، جمعی از دانشجویان دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی در واکنش به اقدامات وزیر آموزش و پرورش اعتراض کردند.
در این تجمع دانشجویان با به همراه داشتن پلاکاردهایی با محتوای سخنان رهبر انقلاب درمورد آموزش و پرورش و شعارهایی چون «آیا اعتقادی به سند تحول در وزارتخانه وجود دارد»، «پرداخت مطالبات عقب مانده معلمان نیاز به مصاحبه های گوناگون و منت گذاشتن ندارد»، « سند انحرافی ۲۰۳۰ یعنی سپردن مهم ترین مسئله کشور به بیگانه»، «در جهت توسعه کمی و کیفی مراکز تربیت معلم چه آورده اید، آموزش و پرورش چه برنامه ای برای دانش آموزان بازمانده از تحصیل دارد» و «تعلیم و تربیت مهم ترین موضوع تمدنی ماست»، اعتراض خود را به اقدامات وزیر آموزش و پرورش نشان دادند.
در این تجمع محمدحسین شادالوئی، فعال بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان بیانیه ای خطاب به وزیر آموزش و پرورش قرائت کرد.
متن این بیانیه به شرح زیر است:
« جناب آقای حاجی میرزایی، وزیر محترم آموزش و پرورش 
چند سالی است که رهبری عزیز مطالباتی جدی از وزارت آموزش و پرورش دارند که در دیدار های هرساله خود با معلمان، آنها را بیان می کنند و آخرین بار آن، در چند روز پیش و در اجلاسیه مدیران آموزش و پرورش بود. 
اما حیف که گوش شنوایی و عزم جدی برای عمل به این مطالبات وجود نداشته است و به جای پرداختن به مسائل اصلی، نسبت به یک سری مسائل حاشیه ای واکنش نشان می دهید و عذرخواهی می کنید. 
حضرتعالی نسبت به مسئله طرح جلد کتب درسی واکنش نشان می دهید، اما در مسئله مهمی مانند واگذاری دانشگاه فرهنگیان ...

سرخط اخبار