جدیدترین روش درمان دیسک کمر و گردن + عکس

ایسنا شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۶
کمردرد همواره به عنوان یکی از شایع ترین علل مراجعه به پزشک مطرح بوده؛ به گونه ای که طبق گفته متخصصان، درد کمر به قدری شایع است که بیش از ۸۰ درصد افراد حداقل برای یکبار در طول زندگی خود آن را تجربه کرده و برای درمان آن به پزشک مراجعه می کنند.

دکتر مسعود هاشمی - رییس کلینیک درد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینکه کمردردها علل مختلفی دارند، اظهار کرد: اختلالات ستون فقرات، بیماری دیسک بین مهره ای، تاندون ها و عضلات از علل ایجاد درد کمر هستند. همچنین ممکن است کمردرد منشاء عصبی و درگیری اعصاب کانال نخاع داشته باشد که در بین علل کمردردها، دیسک بین مهره ای از شایع ترین علل آن است.
این عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به روش های متداول درمان کمردرد و با بیان اینکه اکثر این روش ها در کلینیک درد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی (در بیمارستان اختر) انجام می شود، گفت: پزشکی دنیا امروزه با هدف کاهش آسیب های ناشی از جراحی های باز، به سمت روش های غیر جراحی و کم تهاجمی تر در حال حرکت است.
انجام جدیدترین روش درمان کمردرد در کلینیک درد
این عضو هیات علمی دانشگاه با اشاره به یکی از روش های درمانی جدید کمردرد که از سال گذشته در کلینیک درد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی انجام می شود، گفت: درمان کم تهاجی جراحی آندوسکوپی دیسک روش جدیدی است که امروزه برای درمان دیسک کمر و گردن، دردهای سیاتیک و تنگی کانال استفاده می شود.
معایب جراحی باز برای درمان دیسک کمر
وی با اشاره به معضلات و معایب جراحی های باز برای درمان دیسک کمر، عنوان کرد: به هم خوردن ساختار طبیعی استخوانی و عضلانی ستون فقرات، چسبندگی های بعد از جراحی، از کار افتادگی، سر خوردن مهره و استراحت های طولانی مدت برخی از معایب جراحی باز است که گاها به بازگشت بیمار برای درمان مجدد می انجامد. همین مساله دلیل اصلی حرکت پزشکی به سمت و سوی بکارگیری روش های کم و غیرتهاجمی است.
رییس انجمن ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار