معاون اول رئیس جمهور: آنچه بیش از همه در موضوع زیارت عتبات اهمیت دارد، حفظ امنیت زائران ایرانی است.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، جلسه شورای عالی حج و زیارت پیش از ظهر امروز (سه شنبه) به ریاست معاون اول رئیس جمهور برگزار شد.
آقای اسحاق جهانگیری در این جلسه ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه (س) و گرامیداشت یاد و خاطره سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی به علت تلاش های صادقانه آن شهید بزرگوار برای حل مشکلات زائران ایرانی عتبات عالیات در کشور های عراق و سوریه، با اشاره به برگزاری مناسب حج تمتع در سال ۹۸، از همه دستگاه ها و بخش های مختلف دست اندرکار در این مراسم قدردانی و بر لزوم تلاش جهت رفع ضعف ها و تقویت نقاط قوت برای حج تمتع سال ۹۹ تاکید کرد.
وی با اشاره به ابعاد سیاسی مراسم حج، بر لزوم بهره برداری بهینه از مراسم حج در راستای تقویت اتحاد میان امت اسلامی تاکید کرد و افزود: سیاست جمهوری اسلامی ایران همواره بر ارتباط صمیمانه با کشور های اسلامی بخصوص کشور های مسلمان منطقه مبتنی بوده است تا با کمک آن ها بتواند مسائل و مشکلات مسلمانان را حل و فصل کند.
آقای جهانگیری همچنین زیارت عتبات عالیات و سفر زائران ایرانی به کشور های سوریه و عراق را نیز پراهمیت توصیف کرد و گفت: آنچه بیش از همه در موضوع زیارت عتبات اهمیت دارد حفظ امنیت زائران ایرانی است زیرا اعزام زائران از سوی سازمان حج و زیارت به معنای آن است که جمهوری اسلامی ایران از برقراری امنیت برای آن ها اطمینان کامل حاصل کرده است.
وی با بیان این که مسئولیت اصلی تصمیم گیری در خصوص حج عمره مفرده با شورای عالی امنیت ملی است، افزود: حفظ عزت و امنیت زائران ایرانی در حج عمره از اهمیت فراوانی برخوردار است.
در این جلسه که وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار