جدیدترین آمار منتشر شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت نشان می دهد که در پنج ماه نخست امسال بیش از نیمی از حجم کل سرمایه گذاری خارجی در طرح های صنعتی، معدنی و تجاری، به افزایش سرمایه گذاری برای تولید سیگارت در استان زنجان و گیلان مربوط بوده است.

به گزارش ایسنا، طبق این آمار در پنج ماه نخست سال جاری ۳۷ طرح صنعتی، معدنی و تجاری در هیات سرمایه گذاری خارجی تصویب شده که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ۱۵.۶ درصد افزایش داشته است. همچنین حجم کل سرمایه گذاری خارجی در این طرح ها ۶۱۸ میلیون و ۷۰۰ هزار دلار بوده که نسبت به پنج ماهه نخست سال گذشته، ۷.۱ درصد افزایش یافته است.
به گزارش ایسنا، در این میان بیش از نیمی از حجم کل سرمایه گذاری خارجی در این طرح ها به افزایش سرمایه گذاری برای تولید سیگارت در استان زنجان و گیلان اختصاص داده شده که مبلغ آن معادل ۳۱۶ میلیون و ۶۴۳ هزار دلار است.
همچنین طبق این آمار، طرح های تولید مکمل های دارویی و احداث پالایشگاه میعانات گازی به ترتیب با حجم سرمایه گذاری ۷۱ میلیون و ۸۹۲ هزار دلار و ۵۰ میلیون دلار؛ بعد از سیگار بیشترین حجم سرمایه گذاری را به خود اختصاص داده اند. این دو طرح به ترتیب در شهرهای خراسان رضوی و بوشهر اجرا می شود.
طرح فرآوری توتون سیگارت، تولید کاغذ از کربنات کلسیم و افزایش سرمایه گذاری برای تولید انواع فرآورده های نوشیدنی به ترتیب با حجم سرمایه گذاری ۲۵ میلیون و ۱۸۸ هزار دلار، ۲۵ میلیون دلار و ۲۲ میلیون و ۸۳۷ هزار دلار، در پنج ماهه نخست امسال در هیات سرمایه گذاری خارجی تصویب شدند.
پوشاک در قعر جدول
از طرف دیگر این آمار نشان می دهد که برای طرح های تولید پوشاک تنها ۳۰۰ هزار دلار سرمایه برای اجرای آن در استان خراسان رضوی در هیات سرمایه گذاری خارجی تصویب شده است که کمترین حجم سرمایه گذاری در این آمار است.
حجم سرمایه گذاری در طرح فرآوری و بسته بندی محصولات غذایی (چاشنی غذا، ادویه و زعفران) نیز معادل ۳۱۰ هزار دلار بوده که برای اجرا ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار