افتتاح نیروگاه سیکل ترکیبی جهرم با حضور معاون اول رئیس جمهور+تصاویر

تابناک جمعه ۲۱ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۱

نیروگاه سیکل ترکیبی جهرم یکی از نیروگاه های ایران از نوع سیکل ترکیبی با ظرفیت تولید ۱۴۴۴ مگاوات است با حضور معاون اول رئیس جمهوری و وزیر نیرو به طور رسمی افتتاح شد.
نیروگاه سیکل ترکیبی جهرم یکی از نیروگاه های ایران از نوع سیکل ترکیبی با ظرفیت تولید ۱۴۴۴ مگاوات است که شامل ۶ واحد گازی ۱۵۹ مگاواتی مدل V94.2 و ۳ واحد بخار ۱۶۰ مگاواتی در زمینی به مساحت ۱۰۰ هکتار است. ۲ واحد بخار و سیکل ترکیبی در سال ۱۳۹۷ و ۱۳۹۸ تکمیل شده و یک واحد در حال ساخت است.
به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد ، مهندس حسنعلی تقی زاده مدیرعامل شرکت انرژی تابان هور که مجری واحد بخار نیروگاه جهرم است در جمع خبرنگاران گفت:نیروگاه جهرم دارای دو بخش نیروگاه گازی به ظرفیت 964 مگاوات در شش واحد و 480 مگاوات واحد بخار شامل سه واحد 160مگاواتی و در مجموع بیش از 1440 مگاوات ظرفیت است.
وی با اشاره به اینکه با بهره برداری از دو واحد بخار این نیروگاه که در 27 کیلومتری جهرم واقع شده است، بخش قابل توجهی از انرژی برق منطقه جنوب کشور تامین خواهد شد.، افزود: واحد سوم بخار این نیروگاه هم تا پایان سال سنکرون شده و پیش از پیک مصرف سال آینده به بهره برداری کامل خواهد رسید.
مجری واحد بخار نیروگاه جهرم افزود: در اجرای سیکل ترکیبی این نیروگاه، از توربینهای بخار تایپ Eشرکت مپنا تحت لیسانس زیمنس آلمان استفاده شده است و میزان سرمایه گذاری برای احداث این دو واحد بخار بالغ بر 250 میلیون یورو است که با مشارکت سهامداران شامل بانک های سپه، تجارت،گروه مالی ملت و پست بانک تامین مالی شده است.
وی با اظهار اینکه بهره برداری از این دو واحد بخار برای 200 نفر بطور دائم در بخش بهره برداری و 500 ...

سرخط اخبار