روایت خبرنگار تسنیم از عمق محرومیت در یک روستای کرمان؛ روستای سبزپوشان "هیچی" ندارد

خبرگزاری تسنیم پنج شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۴۵
هر چند عمده مشکلات مردم مناطق محروم با مشکلات معیشتی و اقتصادی گره خورده اما مردم این مناطق بیش از آنکه نیازمند کمک های خیران باشند نیازمند توانمند شدن هستند تا روی پای خود بایستند و زخم محرومیتشان ریشه ای درمان یابد.

- اخبار استانها -
به گزارش خبرگزاری تسنیم از رودبار جنوب ، همه ما شاید بارها و بارها کلماتی چون «محرومیت» و «مناطق محروم» به گوشمان خورده باشد اما کمتر کسی است که این محرومیت ها را از نزدیک دیده باشد.
پس از آنکه جاده آسفالته تمام شده 20 کیلومتری را در تنها راه مواصلاتی این روستا و روستاهای اطراف آن طی کردیم تا به آبادی رسیدیم که در آن خبری از آبادی نبود؛ روستای سبزپوشان.
بچه هایی که مانند آنها را شاید هر روز در کوچه و خیابان اطرافمان ببینیم،اما با یک تفاوت فاحش؛ بچه های اینجا نه تنها هیچ کدام از امکانات، تفریحات و سرگرمی های بچه های شهرها را ندارند که از بسیاری از امکانات اولیه هم محروم هستند.
تنها مدرسه روستا کپری ساده بود که بچه ها برای درس خواندن از آن استفاده می کردند. محراب رستمی مسئول بسیج دانشگاه فرهنگیان کرمان می گفت: دو سالی است که در قالب گروه جهادی شهید شهسواری در منطقه برجک فعالیت می کنیم.
وی افزود: از آنجا که این گروه جهادی از دانشگاه فرهنگیان است تلاش و رسالت ما در این مناطق محروم در بحث آموزش و عدالت آموزشی برای دانش آموزان این مناطق محروم است.
مسئول گروه جهادی شهید شهسواری با اشاره به اینکه در منطقه برجک رودبارجنوب کار شناسایی نیازمندی های مردم را انجام دادیم افزود: در نیازسنجی هایی که در منطقه انجام شده تصمیم به ساخت مدرسه کپری در روستای سبزپوشان گرفته شد.
وی با بیان اینکه دانش آموزان این منطقه مدرسه کپری داشتند و به این سبب ساخت مدرسه در روستای سبزپوشان آغاز شد گفت: ساخت مدرسه تک کلاسه روستای سبزپوشان در حال حاضر در حال انجام است و پیش بینی می شود تا مهر سال آینده برای استفاده دانش آموزان آماده ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار