«جهنم» جایی نزدیک طبس است

روزیاتو چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۲

جهنم همیشه یادآور آتش و عذاب و عقوبت است و کمتر کسی را در جهان می توان یافت که دوست داشته باشد حتی یک ثانیه در جایی شبیه به جهنم باشد. اما ما پیشنهاد می کنیم یک بار جهنم را امتحان کنید!
در نزدیکی عشق آباد از روستاهای اطراف شهرستان طبس واقع در خراسان جنوبی، غاری مخوف و افسانه ای قرار دارد که کمتر کسی به آن نزدیک می شود و این غار به «جهنم» معروف است.
غاری که در پی اکتشاف بخش های مختلف آن مشخص شد بقایایی از اسکلت استخوان های شکسته در خود جا داده است. این استخوان های خرد شده به کل، بز، یک نوع پستاندار که همانند سگ است، کفتار و مار تعلق داشتند که روی آنها را یک لایه کلسیت (Calcite) پوشانده بود.
غار جهنم را اولین بار فردی به نام نجفی، حدود ۵۰ سال پیش، در حاشیه جاده عشق آباد-بردسکن کشف کرد. در آن زمان محلی ها از نزدیک شدن به غار پرهیز می کردند.
افسانه ها و شایعات عدیده ای در بین مردم مطرح بود، از جمله می گفتند یکی از اهالی برای امتحان گوسفندی را با طناب به داخل غار فرستاده اند و پس از مدتی آن را بالا کشیده اند و فقط اسکلت آن باقی بوده است.
بیشتر بخوانید:  کال جنی ؛ دره ای خوف انگیز که محل زندگی ارواح و جن هاست
«غار جهنم» جایی است که از گرما نمی توانید زمان زیادی را در آن سپری کنید و دلیل نامگذاری آن نیز فقط مساله گرماست و چیز وحشتناکی در غار وجود ندارد. برعکس، این غار ۵۰ میلیون ساله، سنگ ها و قندیل های بسیار بزرگ و زیبایی دارد که حداقل چند صد سال عمر دارند.
در غار جهنم به جای آتش، آب جاری است که در کنار قندیل ها، چشم انداز فوق العاده جذابی را رقم زده است.
ورود به غار جهنم آسان نیست و باید حتما تجهیزات کوهنوردی و غارنوردی و ...

سرخط اخبار