تمجید FIVB از ملی پوش والیبال ایران/ غفور: ولاسکو بهترین مربی من بوده است

ایسنا شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۶
پشت خط زن تیم ملی والیبال ایران گفت: اگر بخواهم بهترین مربی تاریخ والیبالم را انتخاب کنم ولاسکو انتخاب من است، چون او نگرش بازیکنان ایران را نسبت به والیبال و زندگی تغییر داد.

به گزارش ایسنا، فدراسیون جهانی والیبال با انتشار مطلبی، به تمجید از امیر غفور پشت خط زن تیم ملی ایران پرداخت که در مسابقات لیگ ملت های ۲۰۱۹ خوش درخشید. فدراسیون جهانی (FIVB) در گزارش خود نوشت: "او یک بازیکن کلیدی است که در رده باشگاهی و ملی یکی از موفق ترین ها است. غفور در سال ۲۰۱۹ برای ایران در لیگ ملتها خوش درخشید تا به تیم قهرمان اروپا یعنی لوبه ایتالیا بپیوندد.
غفور برای اولین بار در سال ۲۰۱۱ برای تیم ملی ایران بازی کرد. او با عملکرد موفق خود به ایران کمک کرد تا در سالهای ۲۰۱۱ و ۲۰۱۳ قهرمان رقابت های قهرمانی آسیا شود. او در المپیک ۲۰۱۶ ریو نیز برای ایران بازی کرد و در ادامه موفق به کسب مدال برنز رقابت های بین قاره ای با تیم ایران شد.
غفور ۲۸ ساله امسال هم در لیگ ملت های ۲۰۱۹ مردان خوش درخشید تا ایران را به مرحله نهایی رقابت ها در شیکاگو برساند. دلیل موفقیت غفور را می توان به ساعت ها یادگیری و خسته نشدن زیر دست مربیان بزرگ جهان نسبت داد. یادگیری غفور هرگز متوقف نمی شود، اما او معتقد است که ولاسکو بهترین مربی او بوده چون برای اولین بار، او فرصت بازی را به غفور داد."
امیر غفور نیز در صحبت های خود با فدراسیون جهانی گفت: بسیاری از بازیکنان حاضر در ترکیب فعلی ایران که در لیگ ملت های ۲۰۱۹ بازی کردند، در باشگاه های اروپایی حضور دارند و همین موضوع باعث شده تا آن ها با تجربه تر از قبل شوند. همین موضوع کیفیت بازی تیم ملی ایران را نیز بالاتر برده است.
او افزود: از سال گذشته تا امسال رشد کرده ایم و کیفیت بازی ایران بهتر شده است. در لیگ ملت های امسال شاهد یک عملکرد خوب از خودمان بودیم. به عنوان یک بازیکن، شما هر چه بزرگ تر شوید ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار