دستور ویژه وزیر بهداشت درباره رسیدگی فوری به «چنارمحمودی ها»

روزنامه ایران پنج شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰:۱۳

وزیر بهداشت، طی نامه ای به معاون بهداشت این وزارتخانه دستور داد که هر چه سریع تر مرکز خدمات جامع سلامت در روستای چنار محمودی ایجاد و تیم تخصصی و فوق تخصصی در این مرکز مستقر شود.
به گزارش وبدا، متن نامه دکتر سعید نمکی خطاب به دکتر علیرضا رئیسی- معاون بهداشت وزارت بهداشت به شرح زیر است:
«اینک که با هوشمندی مردم عزیز و تلاش بی وقفه مسئولان محترم، گروه های ضد انقلاب و معاند در ایجاد آشوب به بهانه آلودگی تعدادی از هموطنان مان به ویروس HIV ناکام ماندند و ضمن تشکر از پیگیری های مستمر جنابعالی، جناب آقای دکتر گویا و افراد فعال در حدود 20 تیم اعزامی در ماه های اخیر به استان چهارمحال بختیاری و بررسی های دقیق کارشناسی همکاران استانی و ستادی، ضروریست موارد زیر مورد توجه قرار گیرد.
گروهی فتنه انگیز جهت تشویش اذهان عمومی تلاش کرده اند از یک سو کلیه مردم شریف روستای چنارمحمودی را آلوده به ویروس قلمداد نمایند که آخرین بررسی ها خوشبختانه حاکی از آلودگی درصد کمی از مردم و سلامتی اکثر اهالی روستاست. از سوی دیگر سعی کردند از این ابزار کذب جهت بدنامی نظام بهداشتی درمانی کشور و نهایتاً ضربه به آبروی جمهوری اسلامی در رسانه های بیگانه بهره برداری کنند که در این راستا نیز بحمدالله توفیق نیافتند و مردم شریف منطقه تا آخرین لحظه با تیم بهداشت و درمان همکاری و همراهی نمودند و در حال حاضر نیز با استقرار همکاران فوق تخصص در محل این همراهی صمیمانه ادامه دارد.
در راستای این نیت شوم تلاش نمودند موضعگیری در راستای دفاع از حیثیت نظام بهداشتی درمانی کشور و خدمتگزاران به مردم را به عنوان ابزاری جهت جریحه دار نمودن عواطف پاک مردم شریف آن روستا استفاده نمایند، ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار