رئیس ستاد هماهنگی کانون های مساجد کشور شعار زیبای «حب الحسین یجمعنا» به معنای همدلی و گردهم آمدن دوستداران و شیعیان ابا عبدالله (ع) دانست و گفت: یکی از بهترین مدل ها برای ایجاد وحدت، برگزاری جشنواره های ادبی به ویژه شعر در سطح ملی و بین المللی است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از اهواز، همایش بین المللی شعر «حب الحسین (ع) یجمعنا» با حضور حجت الاسلام ارزانی رئیس ستاد هماهنگی کانون های مساجد کشور و تعدادی از شاعران کشور عراق و استان خوزستان به زبان عربی در هویزه برگزار شد .
«حجت الاسلام حبیب رضا ارزانی» در حاشیه این همایش در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در اهواز اظهار کرد: شعار زیبای «حب الحسین یجمعنا» به معنای همدلی و گرد هم آمدن دوستداران و شیعیان ابا عبدالله (ع) است .
رئیس ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور با تاکید بر برگزاری و استمرار چنین همایش هایی افزود: شعر برای ایرانیان جایگاه ویژه ای دارد و به همین منظور نیاز است اداره کل فرهنگ و ارشاد خوزستان بر برگزاری چنین همایش هایی مداومت ورزد .
وی تصریح کرد: همه ما مهر امام حسین (ع) را در دل داریم و یکی از بهترین مدل ها برای ایجاد وحدت بیشتر، برگزاری جشنواره های ادبی به ویژه شعر در سطح ملی و بین المللی است .
مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه شعر، دل ها را به هم نزدیک می کند اذعان داشت: این همایش شعر که با حضور شاعران ایرانی و عراقی به زبان عربی برگزار شد باید به صورت گسترده تر اجرا شود.
محور و نقطه اتحاد شیعیان جهان است
«محمد جوروند» نیز هدف از برگزاری این همایش را، ارتباط و نزدیک شدن بیش از پیش قلوب میان مردم ایران و عراق عنوان کرد و گفت: این همایش در شهرستان هویزه و با حضور شاعران ایرانی و عراقی برگزار شده و در سال های آینده نیز با کیفیت و حضور شاعران بیشتر برگزار خواهد شد .
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان با بیان اینکه آثار شاعران در مدح سرور ...

سرخط اخبار