آغاز مرحله شهرستانی چهل و دومین دوره مسابقات قرآن کریم در کاشان

خبرگزاری مهر پنج شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۲۶
به گزارش خبرنگار مهر ، حجت الاسلام اصغر توسلی ظهر پنجشنبه در جمع خبرنگاران ضمن اعلام آغاز چهل و دومین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم (بخش رقابت شهرستانی) در کاشان خبر داد و اظهار داشت: این دوره از مسابقات با حضور ۵۵۲ شرکت کننده برگزار می شود در حالی که در سال قبل ۳۷۵ نفر در این مسابقات شرکت کرده بودند و این موضوع نشان دهنده افزایش قابل توجه شرکت کنندگان کاشانی است کهدر رشته های مختلف با یکدیگر به رقابت می پردازند. وی حفظ پنج، ۱۰، ۲۰ و کل قرآن کریم، قرائت، ترتیل، اذان و دعاخوانی را از جمله رشته های شرکت کنندگان در چهل و دومین مسابقات سراسری قرآن کریم در مرحله شهرستانی کاشان دانست و افزود: در سال جاری تعداد شرکت کنندگان ما رشد ۷۰ درصدی داشتند به نحوی که ۲۵ درصد شرکت کنندگان برادران و ۷۵ درصد دیگر را خواهران ثبت نام کرده اند و نفرات اول تا سوم این مسابقات در هر رشته به مرحله استانی راه پیدا می کنند. رئیس اداره اوقاف و امور خیریه کاشان با بیان اینکه مرحله استانی این دوره از مسابقات در ۱۲ تیرماه در اصفهان برگزار می شود، ابراز داشت: خوشبختانه در سال های قبل ۵۰ درصد رتبه های حفظ قرآن ...

به گزارش خبرنگار مهر ، حجت الاسلام اصغر توسلی ظهر پنجشنبه در جمع خبرنگاران ضمن اعلام آغاز چهل و دومین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم (بخش رقابت شهرستانی کاشان) در این شهرستان خبر داد و اظهار داشت: این دوره از مسابقات با حضور ۵۵۲ شرکت کننده برگزار می شود در حالی که در سال قبل ۳۷۵ نفر در این مسابقات شرکت کرده بودند و این موضوع نشان دهنده افزایش قابل توجه شرکت کنندگان کاشانی است که در رشته های مختلف با یکدیگر به رقابت می پردازند.
وی حفظ پنج، ۱۰، ۲۰ و کل قرآن کریم، قرائت، ترتیل، اذان و دعاخوانی را از جمله رشته های شرکت کنندگان در چهل و دومین مسابقات سراسری قرآن کریم در مرحله شهرستانی کاشان دانست و افزود: در سال جاری تعداد شرکت کنندگان ما رشد ۷۰ درصدی داشتند به نحوی که ۲۵ درصد شرکت کنندگان برادران و ۷۵ درصد دیگر را خواهران ثبت نام کرده اند و نفرات اول تا سوم این مسابقات در هر رشته به مرحله استانی راه پیدا می کنند.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه کاشان با بیان اینکه مرحله استانی این دوره از مسابقات در ۱۲ تیرماه در اصفهان برگزار می شود، ابراز داشت: خوشبختانه در سال های قبل ۵۰ درصد رتبه های حفظ قرآن استان اصفهان از آن شهرستان کاشان بوده است که این موضوع مهر تأییدی بر دارالمومنین و مذهبی بودن شهرستان کاشان است و این موضوع در نوع خود افتخاری برای منطقه محسوب می شود.
وی با بیان اینکه مسابقات شهرستانی برادران در امامزاده سلطان امیر احمد (ع) و خواهران در امامزاده طاهرمنصور (ع) برگزار شد، گفت: این دوره از مسابقات که امروز آغاز شده به دلیل استقبال خواهران در دو سالن مجزا به شکل همزمان برگزار شد.
توسلی گفت: ۱۴ داور مسابقات شهرستانی را ...

سرخط اخبار