اکبری گفت طرح توسعه معدن مس قلعه زری، افزایش محدوده معدن طلای شادان و محدوده معدن طلای کودکان خوسف در حال پیگیری است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از خوسف، «محمد اکبری» امروز (7 مهر) در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید شهرستان خوسف، اظهار کرد: متقاضیان و فعالان اقتصادی شهرستان خوسف برای امهال تسهیلات به بانک های عامل معرفی شده اند.
رئیس صنعت، معدن و تجارت شهرستان خوسف با اشاره به هشت مصوبه پنجمین جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید شهرستان خوسف، گفت: برای طرح توسعه معدن مس قلعه زری، بررسی درخواست محدوده طلای شادان و بررسی محدوده معدن طلای کودکان مکاتبات لازم با تهران انجام شده است.
اکبری با بیان اینکه هنوز کارخانه هیدروکربن خوسف پروانه بهره برداری را دریافت نکرده است، گفت: همچنین گاز این کارخانه هنوز وصل نشده است که باید پرانه موقت برای سرمایه گذار صادر شود.
وی به مشکلات معدن تجگ آرک اشاره کرد و گفت: این معدن تسهیلاتی از سرفصل اشتغال پایدار روستایی به مبلغ یک میلیارد تومان دریافت کرده ولی تاکنون 600 میلیون تومان به حساب سرمایه گذار واریز شده است، همچنین محیط زیست به دلیل واقع شدن معدن در محدوده غیر قانونی، مجوزهای لازم را اعطا نمی کند که در حال پیگیری است.
رئیس صنعت، معدن و تجارت شهرستان خوسف با بیان آب شرب لازم کشتارگاه صنعتی شرق کشور در حال پیگیری است، افزود: همچنین واحد فراوری عناب خورشیدی نیاز به مجوزهای دانشگاه علوم پزشکی برای مجوز سیب سلامت دارد.
در این جلسه «جعفری»، مشاور کارخانه چدن کویر خاوران به بررسی مشکلات کارخانه چدن پرداخت و گفت: از طریق سازمان صمت ارزیابی زیست محیطی برای واحد تولید فولاد برای تامین آب انجام شده است و مکاتباتی برای تامین آب به میزان 25.5 لیتر در ثانیه با آب منطقه ای انجام و لوله گذاری و منبع آب در نظر ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار