رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی از پیش بینی برداشت بیش از ۲۸ هزار تن زردآلو از باغ های استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز آذربایجان غربی ،ر سول جلیلی رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: سطح باغ های بارور زردآلو در استان به وسعت سه هزار و ۹۵۸ هکتاراست که امسال پیش بینی ها بیانگر افزایش ۶۱۶۰ تنی تولید این محصول در مقایسه با سال گذشته است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی بیان کرد: ارومیه با بیش از ۴ هزار و ۲۰۰ هکتار باغ زردالو بیشترین میزان سطح باغات این محصول در استان را داراست که بر اساس براورد های انجام شده امسال ۲۸ هزار و ۵۰۰ تن محصول زردآلو از باغات شهرستان برداشت می شود.
جلیلی گفت: ۷۰ درصد از محصول تولید شده به صورت تازه خوری مصرف شده و ۳۰ درصد در صنایع تبدیلی و به صورت خشکبار استفاده می شود.
این مسئول با بیان اینکه میانگین عملکرد تولید استانی این محصول ۷۲۰۰ کیلوگرم در هر هکتار است، اضافه کرد: ارقام بومی عسگر آباد، اردوباد، شاهرودی، نصیری، تبرزه، شکر پاره و سفید ارومیه جزو ارقام زردآلو های موجود در باغ های آذربایجان غربی است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی اضافه کرد: بخشی از محصول نیز به صورت تازه خوری و خشکبار به سایر استان های کشور و کشور های همسایه صادر می شود.
جلیلی افزود: بخش اعظمی از این محصول در شهر های ارومیه، مهاباد، خوی و میاندوآب تولید می شود.

عناوین مهم خبری