یک پاسخ محکم دیگر یمن به عربستان

شبکه خبر پنج شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۵
در پاسخ به حملات هوایی و توپخانه ای ائتلاف سعودی به مناطق مختلف یمن از جمله بندر حدیده ، نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن یک پایگاه نظامی عربستان را هدف قرار دادند .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، به گزارش المسیره ، همه اعضای یک خانواده ی شش نفره، در حمله هوایی شهید و دهها نفر زخمی شدند.
4 نفر از شهدا کودک هستند. بنا بر اعلام یونیسف، در پنج سال تجاوز سعودی به یمن 7300 کودک کشته شدند.
در میان زخمی شدگان هم چند زن و کودک هستند. احتمال افزایش تعداد شهدا وجود دارد.
جنگنده های سعودی همچنین آمبولانس هایی را که برای انتقال مجروحان به محل می رفتند هدف قرار دادند.
دانلود
در پاسخ به حملات هوایی و توپخانه ای ائتلاف سعودی به مناطق مختلف یمن از جمله بندر حدیده ، نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن هم یک پایگاه نظامی عربستان را هدف قرار دادند .
موشک زلزال 1 با دقت بالایی به پادگان «السلب» در جیزان عربستان اصابت کرد . در این حمله تعدادی از نظامیان سعودی کشته یا زخمی شدند .
در عرصه سیاسی هم نشست شورای امنیت با حضور نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور یمن برگزار شد . مارتین گریفیث با تایید خروج نیروهای انصارالله از بندرهای حدیده ، سلیف و راس عیسی ، از جنبش انصارالله به علت عمل به تعهداتش قدر دانی کرد . گریفیث افزود : اقدام انصارا... نشان دهنده جدیت و تعهد آنها برای اجرای توافق استکهلم است که باید از آن استقبال شود .
*
نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور یمن ، تحولات بندر حدیده را پیشرفتی ملموس برای ادامه مذاکرات سیاسی و پایان دادن به درگیری دانست و گفت : امیدوارم طرف ها به زودی بتوانند گفت وگوها را آغاز کنند.
* دولت مستعفی یمن و جنبش انصارالله در مذاکرات استکهلم که آذر پارسال برگزار شد ، درباره استان های ساحلی الحدیده ، تعز و تبادل اسرا به توافق هایی دست یافتند ، اما این ...