شکست نتانیاهو در تشکیل دولت ائتلافی، انتخابات تجدید می شود

نسیم آنلاین پنج شنبه ۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۸

در تاریخ رژیم صهیونیستی، این اولین بار است که حزب پیروز موفق به تشکیل کابینه نشده است. بر این اساس، رژیم صهیونیستی تا 3 ماه دیگر مجددا شاهد برگزاری انتخابات کنست خواهد بود.
نسیم آنلاین :  زمان مهلت قانونی برای تشکیل کابینه از سوی نتانیاهو به پایان رسید و پارلمان رژیم صهیونیستی به انحلال خود و برگزاری مجدد انتخابات رأی داد.
عدم موفقیت نتانیاهو برای اقتاع لیبرمن برای تشکیل کابینه ائتلافی موجب شد تا سه ماه دیگر انتخابات کنست تکرار شود. رسانه های اسرائیلی اعلام کردند که تلاش های بنیامین نتانیاهو برای تشکیلدولت ائتلافی جدید با شکست مواجه شده و این رژیم شاهد برگزاری انتخاباتی دیگر خواهد بود.
 پیش نویس قانون انحلال کنست رژیم صهیونیستی بامداد پنج شنبه در شور دوم با 74 رای موافق از مجموع 120 نماینده و در نهایت در شور سوم نیز به تصویب نهایی رسید.
در همین راستا، پایگاه خبری عبری زبان "کان حدشوت" به نقل از آویگدور لیبرمن عنوان کرد که مسئولیت انحلال کنست و برگزاری انتخابات جدید متوجه نتانیاهو است.
رادیو ارتش رژیم صهیونیستی هم به نقل از نتانیاهو تاکید کرد که لیبرمن رای دهندگان به خود را فریب داد و موجب سرافکندگی راست گرایان شد.
نتانیاهو پس از روشن شدن نتیجه رأی گیری، با بیان اینکه «تمام تلاشم را برای تشکیل کابینه انجام دادم»، وعده داد در انتخابات پیش رو نیز «کارزاری قدرتمند» ایجاد کرده و بار دیگر به پیروزی برسد.
او «آویگدور لیبرمن» رهبر حزب راستگرای «اسرائیل بیتنا» را مقصر اصلی ناکامی اش در تشکیل کابینه معرفی کرد و گفت لیبرمن اکنون به «سیاستمداری چپگرا» تبدیل شده که «اسرائیل را به انتخابات غیرضروری دیگری کشید.» لیبرمن که از متحدان ...

سرخط اخبار