پرسپولیس و سپاهان؛ سودای جام "جم" و التهاب "نصف جهان"

ایسنا پنج شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱:۲۸
هفته سی ام لیگ برتر فوتبال ایران در حالی امروز برگزار می شود که بالاخره تکلیف قهرمان و دومین تیم تیم سقوط کننده مشخص خواهد شد.

به گزارش ایسنا، قطار لیگ هجدهم امروز (پنج شنبه) به ایستگاه آخر خود می رسد و بعد از سی هفته بالاخره قهرمان و تیم دوم سقوط کننده مشخص می شود. قهرمان هجدهمین دوره لیگ برتر همانند لیگ هفتم از بین سپاهان و پرسپولیس مشخص می شود و این در حالی است که شاگردان قلعه نویی نیاز به یک معجزه دارند تا بار دیگر مزه قهرمانی را حس کنند.
تمام دیدارهای هفته سی ام لیگ برتر فوتبال، ساعت ۲۱:۳۰ پنج شنبه ۲۶ اردیبهشت برگزار می شود.
پارس جنوبی – پرسپولیس، ورزشگاه تختی جم
هوای گرم بوشهر، حرارت لیگ را بیش از پیش داغ کرده است و شاگردان برانکو برای رسیدن به رکورد سپاهان و هت تریک در قهرمانی نیاز به تنها یک امتیاز در بازی آخر خود دارند. ۶ بازی پیاپی بدون برد دل سرخ ها را برای کسب ۳ امتیاز تنگ کرده است و قهرمانی با چاشنی پیروزی انگیزه پرسپولیس را بیشتر از همیشه کرده است. بشار رسن غایب اصلی پرسپولیس است که کتف خود را به تیغ جراحان سپرد و برانکو یکی از اصلی ترین طراحانش را در اختیار نخواهد داشت. سرخ های پایتخت هفته گذشته با تساوی های سپاهان و استقلال فرصت قهرمانی داشتند اما ماشین سازی مانع این کار شد تا کار قهرمان به روز آخر بکشد.
در سوی دیگر میدان تیمی با مربی پرسپولیسی با لباس زرد برابر شاگردان برانکو قرار می گیرد. مهدی تارتار که این روزها هجمه زیادی را به دلیل تأثیر تیمش در قهرمان لیگ هجدهم تحمل می کند، قصد گرفتن قهرمانی از تیم سابقش را دارد زیرا که تیم بوشهری علی رغم تمام مشکلات، بلافاصله پس از امتیاز گرفتن از تراکتورسازی تمرینات پرفشار خود را تا امروز آغاز کردند. نتیجه این دیدار خیلی در جایگاه این تیم تأثیر نمی گذارد و پارسی ها حداقل یک رتبه در ...