ستاری: ۲۰ هزار میلیارد تومان وام به شرکت های دانش بنیان پرداخت شد

پانا سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۴۱

تهران (پانا) - معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری با اشاره به تلاش این نهاد برای حمایت تمام قد از شرکت های دانش بنیان اعلام کرد: در این راستا پارسال ۲۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی به این شرکت ها پرداخت شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، «سورنا ستاری» عصر سه شنبه در حاشیه آیین افتتاح مرکز نوآوری و شتابدهی سلامت دانشگاه علوم پزشکی تبریز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در طول سال های گذشته، حوزه های کارآفرینی و اشتغال در دانشگاه علوم پزشکی تغییرات ویژه ای را شاهد بوده که نتیجه آن در این مرکز به خوبی نمایان است.
وی ادامه داد: در این مرکز حتی مهندسان رشته فنی نیز دست به کار شده و شرکت ها و استارتاپ های خود را در حوزه شتابدهی سلامت اداره می کنند.
وی با اشاره به نقش مهم آذربایجان شرقی در تحقق اقتصاد دانش بنیان گفت: این استان دانشگاه های بسیار خوبی داشته و از سوی دیگر فرهنگ کارآفرینی در آن حاکم بوده و به عبارتی کارآفرینی در نگاه مردم این خطه یک ارزش است و این امر در زمینه اقتصاد دانش بنیان بسیار تاثیرگذار است.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور ادامه داد: با توجه به اینکه دانشگاه ها و نیروی انسانی پتانسیل بالایی برای اقتصاد دانش بنیان محسوب می شوند، ما نیز حامی این پتانسیل های انسانی و ایده ها و کالاهای نوآورانه هستیم.
ستاری اظهار امیدواری کرد که امسال تعداد شرکت های دانش بنیان و میزان فروش آنها با افزایش چشم گیری روبرو شود.
وی افزود: در شرایطی که تحریم ها سبب شده تا بسیاری از شرکت و کارخانه ها با مشکل خرید قطعات روبرو شوند، شرکت های دانش بنیان دست به کار شده و میزان تقاضا از این شرکت ها نیز بسیار افزایش یافته و خوشبختانه مشکل ...

سرخط اخبار