یادداشت؛

نصرالله مرد بحران است

جام نیوز شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۳
رویکرد سیاسی دبیرکل حزب الله متکی بر صراحت و شفافیت سیاسی و پرهیز از هرگونه عکس العمل دفعی و خلق الساعه به تحولاتی است که در داخل لبنان یا در حیطه جغرافیای مقاومت رخ می دهد.

به گزارش جام نیوز ، رسانه های رژیم صهیونیستی این روزها به شدت پیگیر اخبار لبنان هستند و تحلیل های متنوعی را در خصوص تحولات جاری این کشور مطرح می کنند.
جالب اینکه صهیونیست ها همه مسائل لبنان را از دریچه تأثیر آن بر حزب الله مورد بررسی قرار می دهند.
یکی از سرفصل هایی که این روزها در رسانه های عبری و حتی عربی دنبال می شود و گاه برخی تحلیل گران و ناظران مستقل را به اختلال محاسباتی وامی دارد، آن است که تحولات اخیر لبنان، بر عملکرد حزب الله اثر منفی گذاشته و آن را تضعیف کرده است.
از جمله نکاتی که می تواند این فرضیه را نفی کند، عملکرد حزب الله لبنان طی سال های اخیر در سوریه است. این جنبش توانست به خوبی ثابت کند که از آمادگی کامل برای نبرد در چندین جبهه برخوردار است.
البته باید توجه داشت که این نبرد محدود به جبهه های نظامی در برابر تروریست ها و اشغالگران نبود؛ چرا که حضور حزب الله در سوریه، جنگی رسانه ای و سیاسی را علیه آن ایجاد کرد که "حزب" توانست با موفقیت از پس آن بربیاید.
از طرفی دیگر نگاهی به اتفاقات سیاسی دو دهه اخیر لبنان نشان می دهد که حزب الله هیچ گاه برای مدیریت بحران های لبنان از نیروی نظامی خود استفاده نکرده و همواره با تدبیر سیاسی، چالش های پیش رو را مدیریت کرده است؛ چرا که سلاح مقاومت صرفا ابزاری برای مقابله با صهیونیست ها و تکفیری هاست.
در پی تظاهرات اخیر و موج سواری فرصت طلبانه گروه های مخالف مقاومت نیز حزب الله به واسطه شورای سیاسی خود توانست طرفداران مقاومت را به خوبی مدیریت کرده و جلوی هرگونه درگیری خیابانی بین طرفداران و مخالفان مقاومت را که هدف اصلی جبهه مقابل بود بگیرد.
از این واقعیت هم نباید به سادگی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار