ضرورت ترویج و حمایت از چندجانبه گرایی در جهان

واحد مرکزی خبر پنج شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۵:۱۱
شریعتمداری: ترویج و حمایت از چندجانبه گرایی و تکیه بر رویکردهای جمعی در ترسیم آینده کاری، یک ضرورت اجتناب ناپذیر است.

به گزارش سرویس بین الملل  خبرگزاری صدا و سیما ­از ­وین؛ وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایران در نشست وزرای گروه آسیا و اقیانوسیه که در ژنو برگزار شد؛ گفت: منطقه آسیا و اقیانوسیه بزرگ ترین منطقه جغرافیایی جهان با گوناگونی گسترده، تنوع سلایق و سطح مختلف توسعه و البته همراه با دغدغه ها و منافع مشترک است و شصت درصد جمعیت جهان با حدود 4/3 میلیارد نفر که بخش مهم نیروی کار عالم است، در این منطقه مستقر هستند.
محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه دنیای کار همچنان دستخوش تغییرات و تحولات عمیق است؛ افزود: به منظور ترسیم آینده کاری که ما خواهان آن هستیم، لازم است نحوه اثرگذاری این گونه تغییرات بر محیط های کار خود را دریابیم.
وی تاکید کرد: با وجود تفاوت ها در منطقه، همه ما برای غلبه بر چالش هایی که این منطقه با آن دست به گریبان است و برای تحقق آینده کاری که ارمغان آن فرصت های کار شایسته و پایدار برای همه است، به همکاری با یکدیگر نیازمندیم. ما در دوران تغییرات سریع به سر می بریم. نیروهای جدید دنیای کار را متحول می کنند.
شریعتمداری افزود: توسعه فن آوری، تغییرات اقلیمی، تغییرات جمعیتی و جهانی شدن نشانه هایی از بروز ملی گرایی منفی در برخی نقاط جهان، محرک های اصلی تحولاتی هستند که مناطق مختلف را به شکل های متفاوت متاثر می سازند. فن آوری های نو به شدت دنیای کار را تحت تاثیر قرار داده و پیامدهای گوناگونی برای اقتصادها و کسب و کارها داشته است.
وی گفت: مطابق با گزارش اشتغال و چشم انداز جهانی، رشد نیروی کار از میزان اشتغالزایی در منطقه پیشی گرفته و در نتیجه تعداد افراد بیکار همچنان تا سال 2020 افزایش ...

سرخط اخبار