پاسخ مجمع تشخیص مصلحت نظام به یک شبهه

دریافت خبر : سه شنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۷
پاسخ مجمع تشخیص مصلحت نظام به یک شبهه
روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام به شبهه ای که درباره تعاونی مسکن کارکنان این مجمع از سوی یک عضو فراکسیون امید مجلس مطرح شده بود، پاسخ داد.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام به اظهارات محمود صادقی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی درباره جایگاه و عملکرد این مجمع، و حاشیه سازی های وی درباره تعاونی مسکن کارکنان مجمع پاسخ داد.
در این جوابیه آمده است: در پی اظهارات خارج از عرف آقای محمود صادقی نماینده مردم محترم تهران علیه جایگاه حقوقی مجمع که بر اساس یک گزارش خلاف واقع ایراد شده و در آن از نهاد انقلابی مجمع با لفظ توهین آمیز «بر هم زننده نظم عمومی» یاد شده، لازم است جهت تنویر افکار عمومی به اطلاع مردم و رسانه های گروهی برسانیم که اولاً اظهارات این نماینده مجلس در خصوص تعاونی مسکن کارکنان مجمع و تعداد واحدهای مسکونی، خلاف واقع است.
روابط عمومی مجمع تشخیص در پاسخ خود می افزاید: ساز و کار و فعالیت تعاونی های مسکن، منفک از نهاد مبدا و تحت اشراف اعضا و وزارت تعاون است. کارکنان قدیم و جدید مجمع کمتر از نیمی از واحدهای مجموعه مورد نظر را - که آن هم پس از ۱۸ سال ساخته و تکمیل نشده - در اختیار دارند.
این جوابیه خاطرنشان می کند: قابل ذکر است که این تعاونی در سال 1380 تاسیس شده و با هماهنگی مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی با شهردار وقت تهران، قطعه زمینی برای تعاونی مسکن کارکنان حوزه ریاست خریداری شد و به منظور تامین هزینه های ساخت، افراد غیر عضو هم به آنها اضافه شدند اما با این وجود به دلیل مشکلات اقتصادی خانواده های پرسنل، پروژه تکمیل و تحویل نشده است.
روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه پاسخ به شبهه افکنی نماینده اصلاح طلب مجلس شورای اسلامی آورده است: ثانیا، آنچه مسلم است گوینده اظهارات یادشده، در پی تقلیل جایگاه یکی از ...

[ مشاهده متن کامل پاسخ مجمع تشخیص مصلحت نظام به یک شبهه فارس نیوز ]