شهشهانی گفت: نزدیک بودن محل دفن زباله در شهرستان های بندر آستارا و تالش به دریا، تهدیدی برای محیط زیست است.

به گزارش خبرگزاری شبستان از آستارا ، «پویا شهشهانی» روز گذشته(سه شنبه، ۱ بهمن) در جلسه کارگروه مدیریت پسماند در فرمانداری آستارا گفت: نزدیک بودن محل دفن زباله در شهرستان های بندر آستارا و تالش به دریا، تهدیدی برای محیط زیست است.
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند گیلان بر جدی گرفتن محل های دفن زباله تاکید کرد و افزود: دولت اعتبارات خوبی را برای مدیریت پسماند در نظر گرفته است.
وی با اشاره به اینکه در سال جاری ۲ هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال برای مدیریت پسماند استان های شمال کشور اختصاص داده شده است، تصریح کرد: از این میزان اعتبار، حدود ۴۰ درصد سهم استان گیلان بود.
شهشهانی به اجرای بیش از ۱۰ پروژه عمرانی در بخش مدیریت پسماند در استان گیلان اشاره کرد و گفت: بیشترین پروژه های عمرانی استانداری گیلان مربوط به مدیریت پسماند است.
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند گیلان با خوب ارزیابی کردن خدمات شهری شهرداری ها در زمینه جمع آوری پسماندها، خاطرنشان کرد: بیشتر مشکلات مدیریت زباله در مناطق گردشگری و محورهای مواصلاتی به دلیل پراکندگی زباله است که مناظر طبیعی را تحت شعاع قرار داده است.
شهشهانی با اشاره به اینکه در قانون پیش بینی شده که مدیریت پسماند محدوده روستاها به عهده دهیاری ها و بخشداری هاست، گفت: این امر متاسفانه به دلیل نبود امکانات مناسب، تاکید می شود که با کمک شهرداری ها انجام شود.
پایان پیام/ 163

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار