معاون اول رییس جمهور در تماس تلفنی با استاندار سیستان و بلوچستان بر ضرورت آمادگی همه جانبه برای مدیریت بارش های و مهار سیلاب و بیماری کرونا تاکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ اسحاق جهانگیری در این تماس تلفنی با اشاره به بارش های شدید و احتمال جاری شدن سیل از یک سو و ورود سیلاب از کشور افغانستان به سمت دشت سیستان از استاندار خواست با بسیج امکانات، پیش بینی های لازم را انجام دهند تا خسارات و آسیب ها به حداقل ممکن کاهش یابد.
معاون اول رییس جمهور همچنین در این تماس تلفنی در جریان آخرین تعداد مبتلایان، بهبودیافتگان و جانباختگان بیماری کرونا در سیستان و بلوچستان قرار گرفت و از آخرین اقدامات برای مدیریت و مقابله با این بیماری و نیازهای استان به امکانات و اقلام بهداشتی و درمانی مطلع شد.
استاندار سیستان و بلوچستان نیز در این تماس تلفنی از آمادگی تمام دستگاهها و ستاد بحران استان برابر سیل خبر داد و افزود: براساس پیش بینی سیلاب در شمال و جنوب استان با همکاری تمام دستگاه ها و مدیریت بحران تدابیر لازم برای استفاده بهینه از منابع آبی و مهار سیلاب به منظور به حداقل رساندن مشکلات احتمالی و استفاده از این منابع خدادادی با توجه به خشکسالی ها و کمبود آب در استان اتخاذ شده است.
احمد علی موهبتی گفت: به منظور مهار سیلاب سیستان علاوه بر برگزاری جلسات متعدد ستاد بحران و پیگیری اقدامات پیشگیرانه نظیر لایروبی انهار بازدید میدانی از ورود سیلاب از کشور افغانستان به سمت دشت شمال استان انجام شده است.
وی با اشاره به اهمیت کنترل ویروس کرونا گفت: طرح فاصله گذاری اجتماعی با همکاری فرمانداران برای مهار ویروس کرونا در سیستان و بلوچستان با جدیت درحال اجراست.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار