معاون میراث فرهنگی آذربایجان شرقی از ثبت خانه واعظ تبریز در فهرست آثار ملی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، علیرضا قوچی اظهار داشت: خانه واعظ از جمله خانه های تاریخی تبریز است که طی سال های اخیر به دلیل عدم رسیدگی مالک شخصی بنا در وضعیت نامناسبی قرار داشت که طی هفته های اخیر با تغییر مالک اصلی بنا، عملیات تخریب این بنای تاریخی آغاز شد.
او با بیان اینکه با ورود یگان حفاظت میراث فرهنگی استان عملیات تخریب توسط مالک شخصی جدید متوقف شد، ادامه داد: با توجه به گزارش دوستداران میراث فرهنگی مبنی بر تخریب خانه تاریخی واعظ توسط مالک جدید، میراث فرهنگی استان بنا به رسالت اصلی خود در راستای حفظ و حراست از آثار تاریخی، دستور توقف عملیات عمرانی در محل این خانه تاریخی را که مجوز آن توسط شهرداری تبریز داده شده بود، صادر کرد.
معاون میراث فرهنگی آذربایجان شرقی در ادامه از ثبت ملی خانه واعظ تبریز خبر داد و گفت: به دنبال پیگیری این اداره کل در راستای جلوگیری از تخریب آن توسط مالک، خانه تاریخی واعظ مورخ 31/06/99 به شماره ثبت 33125 در فهرست آثار ملی به ثبت رسید.
قوچی تاکید کرد: هرگونه دخل و تصرف در آثار ثبت شده در فهرست آثار ملی غیرقانونی است، به همین منظور در صورت اجرای هرگونه عملیات عمرانی که موجب آسیب و تخریب بیشتر خانه تاریخی واعظ شود، مراتب به مراجع قضایی ارجاع و با تمام افراد و دستگاه هایی که در این امر نقش داشته باشند، برخورد قضایی خواهد شد.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار