ساعت 24-بازبینی تصاویر دوربین های مداربسته از صحنه نزاع مرگباری که باعث ایجاد رعب و وحشت برای حاضران شده بود موجب شد تا بازپرس جنایی برای هر سه متهم این نزاع خونین اتهام محاربه صادر کند.

رسیدگی به این پرونده از شامگاه بیست ودوم خرداد و با قتل مرد ۴۰ ساله ای در محله شمیران نو آغاز شد. بررسی های اولیه حکایت از آن داشت که مرد جوان توسط سه نفر از اراذل و اوباش محل به قتل رسیده است. هویت متهمان، بلافاصله شناسایی و تحقیقات برای دستگیری آن ها ادامه یافت. در ادامه بررسی ها میلاد یکی از متهمان روز ۲۵ خرداد بازداشت شد. او در تحقیقات گفت: من و مقتول از چهار سال قبل با هم اختلاف داشتیم. در این مدت بارها درگیر شدیم و حتی چندین بار مرا به قتل تهدید کرده بود.
شب حادثه حال خوبی نداشتم و با سه نفر از دوستانم در حال عبور از محل بودیم. مقتول سر کوچه ایستاده بود او و دوستانش به محض اینکه ما را دیدند به سمت ما حمله کرده و درگیر شدیم.من اسپری اشک آور داشتم و فقط اسپری زدم، اما نمی دانم چه کسی او را با چاقو زد. همان شب به کرمانشاه رفتم و زخم هایم را بخیه زده و به تهران بازگشتم. من در قتل منصور نقشی ندارم و گفته های شاهدان را هم قبول ندارم، آن ها می خواهند مرا به دردسر بیندازند. با اعتراف متهم جوان، به دستور بازپرس شعبه سوم دادسرای امور جنایی تهران تحقیقات برای دستگیری دو همدست دیگر او ادامه یافت تا اینکه دو مرد جوان که دایی و خواهرزاده بودند دستگیر شدند.
متهمان ابتدا منکر قتل بوده و مدعی شدند که در درگیری حضور داشتند، اما زمانی که دوربین های مداربسته اطراف محل سرقت بازبینی شد، هویت متهم اصلی شناسایی شد.
دوربین های مداربسته علاوه بر اینکه نشان داد میلاد قاتل است برای بازپرس جنایی محرز شد که در زمان درگیری خونین، اهالی محل بشدت ترسیده اند و مردان خلافکار نیز با چاقو و شمشیر و قمه به جان هم افتاده و رعب و وحشت زیادی را در دل مردم ...

سرخط اخبار