گروه استان ها- شهردار سمنان خواستار افزایش حیطه کاری شهرداری ها برای انجام طرح های عمرانی شد و گفت: وجود برخی خلأهای قانونی مانع توسعه و عمران شهرها شده است.

- اخبار استانها -
به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان ، سیدناظم رضوی در همایش شهرداران و دهیاران استان سمنان که در سالن یادگار امام (ره) استانداری سمنان برگزار شد با بیان اینکه توسعه اقتصادی شهرها منوط به استفاده از رویکردهای اصولی است اظهار داشت: انجام امور در شهرداری ها با رفع مشکلات زیرساختی سامان می یابد.
وی تأکید کرد: مسئولان کشوری می بایست برای آبادانی، توسعه و عمرانی هر چه بیشتر شهرها قانون را تسهیل کنند و به عبارتی موانع و خلأهای قانونی موجود در این راستا را رفع کنند.
شهردار سمنان با اشاره به مجموعه اقدامات و طرح های عمرانی انجام شده و در حال انجام از سوی شهرداری سمنان گفت: احیای بافت تاریخی شهر سمنان در سال های گذشته با پیگیری های مستمر در دستور کار قرار گرفت.
محدویتی در استان سمنان برای ارتفاع سازی وجود ندارد
«میامی» شهرستانی که با وجود تولید نیمی از غلات استان سمنان کمتر توسعه یافته است
رضوی عنوان کرد: شهرداری سمنان با همکاری دیگر دستگاه های اجرایی راه اندازی خانه سفال، عرضه صنایع دستی و ساخت موزه را در دستور کار خود قرار داده است.
وی گفت: خوشبختانه تلاش برای افزایش درآمدهای شهرداری ها از سوی استانداری سمنان با جدیت دنبال می شود.
شهردار سمنان تأکید کرد: تسهیل در انجام برنامه های عمرانی و زیرساختی مستلزم همکاری دستگاه های اجرایی مختلف با شهرداری ها است.

عناوین مهم خبری