سنندج - ایرنا - فرمانده سپاه ناحیه سروآباد گفت: سپاه ۱۳۵ طرح محرومیت زدایی در شهرستان سروآباد اجرا کرده که شامل ۹۰ طرح بسیج سازندگی و ۴۵ طرح قرارگاه پیشرفت و آبادانی است.

سرهنگ جعفر غفاریان روز دوشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مجموع اعتبار هزینه شده برای این طرح ها ۷۵ میلیارد ریال شامل ۳۵ میلیارد ریال برای طرح های بسیج سازندگی و ۴۰ میلیارد ریال طرح های پیشرفت و آبادانی است.
وی افزود: احداث پل، تعمیر و مرمت مدارس، احداث و تعمیر و مرمت مساجد، احداث جاده بین مزارع، غسالخانه و ایجاد فاصلاب روستایی از جمله این طرح ها است.
سرهنگ غفاریان اضافه کرد: سپاه با مشارکت کمیته امداد امام خمینی(ع) ۴۳ واحد مسکن مددجویی با ۲۰ میلیارد ریال را آغاز کرد که ۶۰ درصد این واحدها در مرحله نازک کاری و مابقی در مرحله دیوارچینی قرار دارد.
وی یادآور شد: ساخت ۷۷ واحد مددجویی هم با مشارکت بهزیستی آغاز شده است.
فرمانده سپاه سروآباد با اشاره به اینکه پنج میلیارد ریال اعتبار برای اشتغالزایی هزینه شده است گفت: در بسیج سازندگی برای ۱۲۰ جوان نوعروس شهرستان سروآباد جهیزیه تهیه شده است.
وی اظهار داشت: ۶۰۰ بسته سبد کالایی، ۶۰۰ ثوب البسه و ۶۰۰ بسته لوازم التحریر در میان نیازمندان توزیع شد.
سرهنگ غفاریان افزود: بنیاد علوی نیز در سروآباد مستقر شده است و در راستای اشتغالزایی و محرومیت زدایی فعالیت می کند که سپاه در شناسایی افراد و مناطق مورد نیاز به این بنیاد کمک می کند.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار