یک بازیگر آمریکایی فیلم های مستهجن تجربه رسیدن به آزادی جنسی (بی پروایی جنسی) در آمریکا را برای مردم ایران روایت می کند.

یک بازیگر آمریکایی فیلم های مستهجن، تجربه رسیدن به آزادی جنسی (بی پروایی جنسی) در آمریکا را برای مردم ایران روایت می کند.
به گزارش ایرنا مستند داستانی «ایکسونامی» که خاطرات یک بازیگر فیلم های مستهجن است، ۲۰ آبان ماه در شهرهای تهران (حوزه هنری)، مشهد و اصفهان به صورت همزمان اکران شد.
در این مستند، یک بازیگر آمریکایی فیلم های مستهجن تجربه رسیدن به آزادی جنسی (بی پروایی جنسی) در آمریکا را برای مردم ایران روایت می کند. همچنین این مستند جنبش ها و جنایات جنسی در ایالات متحده آمریکا را مورد بررسی قرار می دهد.
ساخت این مستند بیش از دو سال زمان برده است و نسخه اصلی آن ۱۱۵ دقیقه است که نسخه ۹۰ دقیقه ای آن به نمایش درخواهد آمد. این در حالی است که بسیاری از فیلم ها و کنسرت ها به دلیل فشار نهادها و افراد خاص در شهر مشهد امکان برگزاری و نمایش ندارند و سینماهای حوزه هنری نیز در مواردی از اکران برخی فیلم ها خودداری می کنند.
یکی از خبرنگارانی که این مستند را دیده است در این باره نوشته: این فیلم به «تغییرات فرهنگی آمریکا از دوره انقلاب جنسی تا امروز» پرداخته و آن را با «تغییرات فرهنگی در ایران» تطبیق داده است.
ایکسونامی توسط موسسه فرهنگی هنری آوش تهیه شده است. محسن آقایی که از مستندسازان جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی است، نویسندگی و کارگردانی و محمدرضا بورونی، تهیه کنندگی این اثر را بر عهده دارند. این گونه اتفاقات (فارغ از محتوای نادیده) و ورود سینماگران جوان به عرصه سینما و هنر را باید به فال نیک گرفت، اما سؤالی که مطرح است این است که آیا همه فیلمسازان با گرایش های مختلف این امکان را دارند که چنین مستندی بسازند و مهم تر اینکه، بتوانند ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار