سرپرست معاونت حمل ونقل و ترافیک شهرداری قزوین از تهیه و تدوین اطلس تصادفات این شهر طی تحلیل و همکاری مشترک میان شهرداری و پلیس خبر داد.

به گزارش برنا از قزوین ؛ شیما زرآبادی پور سرپرست معاونت حمل ونقل و ترافیک شهرداری قزوین در جلسه کمیته پایش تصادفات اظهار کرد: اطلاعات مربوط به تصادفات شهر قزوین از سال ۹۴ تا ۹۸ در قالب اطلس تصادفات طی تحلیل و همکاری مشترک با پلیس راهور تهیه و تحلیل شده است.
او افزود: در بخشی از این اطلس تقاطع های حادثه خیز شهر بر مبنای فراوانی و شدت به تعداد ۱۹ مورد مشخص شده که تقاطع ولیعصر (عج)، نسیم شمال بلوار تاکستان، تقاطع دادگستری، میدان مینودر تقاطع نسیم شمال بلوار میرزا کوچک خان، میدان خلیج فارس، میدان تهران قدیم از جمله آنهاست.
سرپرست معاونت حمل ونقل و ترافیک شهرداری قزوین ادامه داد: بیشترین عامل انسانی موثر در تصادفات مربوط به عجله و شتاب بی مورد است که با افزایش سرعت منجر به شدت تصادف می شود.
زرآبادی پور تصریح کرد: برنامه خود را بر مبنای استراتژی کاهش تصادفات در نظر گرفته ایم که کاهش سالانه ۱۰ درصد از آمار تصادفات در دوره پنج ساله بخشی از اهداف ما است.
او با تاکید بر اینکه اعمال قانون در ساعات اوج ترافیک منجر به کاهش وقوع تصادفات می شود، خاطرنشان کرد: بازه های سنی ۲۰ تا ۳۰ سال و همچنین ۳۰ تا ۴۰ سال بیشترین حادثه دیدگان تصادفات در شهر قزوین هستند و پراید و موتورسیکلت بیشترین وسیله نقلیه در تصادفات بوده است.
این مسئول اضافه کرد: شهرداری قزوین ۹۰ دستگاه دوربین نظارت تصویری نصب کرده و تعداد دوربین های ثبت تخلف سرعت ۳۰ دستگاه است.
زرآبادی پور بیان کرد: ۳۶ تقاطع هوشمند مرکزی در سطح شهر وجود دارد که تا پایان سال به ۴۰ دستگاه می رسد؛ ضمن اینکه ۶ دستگاه دوربین ثبت عبور از چراغ قرمز در سطح شهر نصب شده است.
او ادامه داد: راه اندازی صفحه ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار