زمین لرزه ای به بزرگی ۶.۶ ریشتر( در مقیاس امواج درونی زمین) ساعاتی قبل غرب ترکیه و مناطق ساحلی آن را لرزاند.

به گزارش گروه حوادث جام جم آنلاین و به نقل از خبرگزاری خبرآنلاین، ریاست مدیریت بحران و اضطرار ترکیه اعلام کرد که ساعت 15 و 21 دقیقه (به وقت محلی) روز جمعه زمین لرزه سواحل غربی این کشور سمت دریای اژه را لرزاند.
کانون این زمین لرزه در حدود ۱۷ کیلومتری ساحل دریای اژه و عمق ۱۶ کیلومتری زمین بوده که در سراسر سواحل این دریا و منطقه مرمره احساس شده است.
برخی خبرگزاری ها نیز گزارش دادند که در استانبول نیز لرزه های این زمین لرزه احساس شده است.
«سلمان سویلو» وزیر کشور ترکیه اعلام کرد که 6 دستگاه ساختمان در شهر ازمیر بر اثر این زمین ‍لرزه تخریب شد اما هنوز خسارت جانی گزارش نشده است.
شهر ازمیر با جمعیتی حدود 3 میلیون نفر در ساحل دریای اژه در غرب ترکیه واقع شده است.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، ستاد بحران و مبارزه با حوادث غیر مترقبه ترکیه (آفاد) با انتشار اطلاعیه ای اعلام کرد: این زلزله ساعت ۱۴:۵۱ به وقت محلی امروز جمعه در عمق ۱۶.۹ کیلومتری دریای اژه واقع در ۱۷ کیلومتری شهرستان سفری حیصار از استان ازمیر زمین رخ داده است.
شدت این زلزله که حدودآ ۳۰-۴۰ ثانیه طول کشیده به حدی بوده که در شهرهای ازمیر؛ آیدین؛ و موغلا حس شده و مدرم را سراسیمه به خیابان ها کشانده است.
بنابه اخبار رسانه های ترکیه این زلزله خساراتی را به همراه داشته، اما هنوز در باره تلفات جانی این زمین لرزه گزارشی منتشر نشده است. این زلزله شدید در استانبول هم احساس شده است. گفته شده مرکز لرزه نگاری آمریکا شدت زمین لرزه در غرب ترکیه را هفت ریشتر اعلام کرد.
زلزله ای در استان بینگول ترکیه به قدرت ۴.۱ ریشتر
ستاد بحران و مبارزه با حوادث غیر مترقبه ترکیه (آفاد) با انتشار ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار