روزنامه یدیعوت احارانوت در گزارشی به افزایش اختلافات شدید میان گروههای سیاسی رژیم صهیونیستی اشاره کرد و در خصوص بروز هرج و مرج و حتی جنگ داخلی هشدار داد.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :
«رون بن یشای» نویسنده اسرائیلی در یک مقاله از خطر وقوع جنگ داخلی در رژیم صهیونیستی و افزایش اختلافات و کینه توزی ها میان گروههای سیاسی و حزبی هشدار داد.
به نوشته وبگاه عربی۲۱، او در روزنامه یدیعوت احارانوت نوشت که رژیم صهیونیستی امروزه با دو تهدید اصلی مواجه است؛ از سویی ویروس کرونا و از سوی دیگر بحران ایجاد شده میان گروههای سیاسی و دولتی که هیچ افق روشنی پیش روی خود ندارد.
او توضیح داد که با افزایش سطح دشمنی میان جبهه راستگرا و جبهه میانه رو، چپ و اعراب، شرایط در آستانه انفجار بمب های اجتماعی قرار دارد و معنای آن این است که در آینده باید منتظر اقدامات خشونت آمیز بود.
بن یشای تأکید کرد: «کمترین حد از بحران موجب هرج و مرج خواهد شد که در سطح بالایی بر جامعه اثر خواهد گذاشت اما اگر بحران به بالاترین حد خود برسد، قطعا موجب جنگ داخلی می شود که درک اثرات آن نیاز چندانی به فکر ندارد.»
به گفته وی این «سناریوی ترسناک» با تظاهرات سیاسی اردوگاه میانه رو-چپگرا علیه رفتارهای سیاسی حزب لیکود و رهبرش نتانیاهو به طور عملی آغاز خواهد شد و زمان زیادی طول نخواهد کشید تا طرفداران آن ها به خیابان ها بیایند و با مخالفانشان درگیر شوند و در آن صورت باید شاهد خشونت باشیم و پلیس نیز نمی تواند اوضاع را آرام کند و در نهایت به درگیری با سلاح گرم و سرد خواهد کشید.
این نویسنده اسرائیلی افزود: «مسیر پیش رو برای اینکه به جنگ داخلی میان یهود برسیم، بیش از آن چه تصور می کنیم کوتاه است و کسانی که در این فرضیه تردید دارند با وقوع آن غافلگیر خواهند شد.»
او در این راستا به ترور یکی از اعضای جنبش « هم اکنون ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار