زنانی که در طول بارداری، به دیابت بارداری مبتلا می شوند بیشتر از دیگر زنان، در خطر ابتلا به دیابت، پس از زایمان قرار دارند، ولی می توان با شیردهی، این خطر را رفع کرد.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از پایگاه خبری یورک الرت، محققان علوم پزشکی اعلام کردند زنانی که در طول بارداری، به دیابت بارداری مبتلا می شوند بیشتر از دیگر زنان، در خطر ابتلا به دیابت، پس از زایمان قرار دارند، ولی می توان با شیردهی، این خطر را رفع کرد.
محققان در مطالعه ای که نتایج آن در شماره اخیر نشریه مراقبت های دیابت منتشر شد اعلام کردند با مطالعه بر روی سلامت پرستاران دریافته اند هرقدر زمان شیردهی، طولانی تر باشد خطر ابتلا به دیابت در دوران بعدی زندگی، برای مادر، کمتر خواهد بود.
در این مطالعه بیش از چهار هزار زن که دیابت بارداری داشتند، مورد بررسی قرار گرفتند.
از این تعداد زن، بیش از ۸۰۰ نفر در ۲۵ سال بعدی، دچار دیابت شدند.
آنانی که بین شش تا ۱۲ ماه سابقه شیردهی به نوزاد خود را داشتند ۹ درصد کمتر از کسانی که شیردهی نداشتند در خطر دیابت بودند؛ و زنانی که به مدت یک تا دو سال شیردهی داشتند نسبت به زنانی که شیردهی نداشتند ۱۵ درصد کمتر به دیابت مبتلا شده بودند.
همچنین خطر ابتلا به دیابت در زنانی که بیش از دو سال شیردهی داشتند ۲۷ درصد کمتر شده بود.
این مطالعه، یک بار دیگر یادآور می شود که پزشکان باید زنان مبتلا به دیابت بارداری را به شیردهی به نوزادشان تشویق کنند.
آزمایش ساده خون برای تشخیص دیابت، سال ها پیش از وقوع بیماری
در خبری دیگر به نقل از پایگاه خبری یورک الرت، محققان علوم پزشکی در دانشگاه تورنتو در کانادا اعلام کردند متابولیت هایی را در خون یافته اند که می توان به کمک آنها، خطر ابتلا به دیابت در سال های بعدی را در زنانی که دیابت بارداری داشته اند پیش بینی کرد.
این یافته محققان، ...

عناوین مهم خبری