استاندار هرمزگان گفت: شرایط استان ما تا خردادماه خوب بود اما با کاهش حساسیت ها به ناگاه شرایط متفاوت شد و اوضاع اکنون قرمز و بحرانی است.

به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، فریدون همتی شب گذشته در گفت وگوی زنده با شبکه خبر از موافقت ستاد ملی کرونا با اعمال محدودیت ها و تعطیلی ها در برخی گروه های کاری در استان های قرمز از جمله هرمزگان خبر داد.
برگزیده ای از اظهارات استاندار هرمزگان در ادامه می آید:
شرایط هرمزگان تا اوایل خردادماه خوب بود اما از خردادماه با توجه به بازگشایی ها و پایین آمدن حساسیت های مردم، شرایط مان کاملا متفاوت شد.
این حس به وجود آمد که کرونا خیلی خطر ندارد و کم رنگ شده و مراسمات خانگی و عروسی و مجلس ختم و دورهمی ها افزایش یافت و رفت و آمد به روستاها و شرایط خاص هرمزگان که ایران کوچک است و همه به این استان رفت و آمد دارند، لذا از مجموعه این مسائل و تردد و بازگشایی ها و عدم رعایت، علت اصلی رشد ابتلای به کرونا در این استان شد.
ردیابی فوتی ها و بیماران مثبت، عموما ریشه در همین مجالس ختم و دورهمی و بازارهای سرپوشیده و ... بوده است. مثلا زنان خانه دار فراوانی بالایی دارند. بازنشسته ها و دانش آموزان زیادی در استان مبتلا شده اند که عموما کاری هم بیرون از خانه نداشته اند اما از خانه خارج شدند و این مشکلات بروز کرد.
مردم اگر رعایت کنند، مطمئنا می توانیم با دغدغه کمتری از این موضوع عبور کنیم.
هرمزگان از جمله استان های قرمز است و برای بندرعباس بیشترین دغدغه را داریم.
ما محدودیت ها و تعطیلی های گروه 3 و 4 را آغاز خواهیم کرد و حتی بنا داریم برای روز جمعه واقعا از مردم بخواهیم که مطلقا از منازل بیرون نیایند.
در بخش پایانی اظهارات فریدون همتی استاندار هرمزگان در برنامه شبکه خبر، حریرچی معاون کل وزارت بهداشت گفت: استان هرمزگان دو پیشنهاد توقف کلیه فعالیت ...

عناوین مهم خبری