مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی اقامت مسافران در خانه های مسافر مشهد را تکذیب کرد و گفت: پذیرش مسافر در مشهد ممنوع است.

آفتاب نیوز :
ابوالفضل مکرمی فر روز پنجشنبه افزود: براساس مصوبه ستاد پیشگیری و مبارزه با کرونا در استان و مصوبه ستاد اجرایی خدمات سفر خراسان رضوی پذیرش مسافر در تمامی مراکز اقامتی رسمی و غیر رسمی از جمله هتل، هتل آپارتمان، مهمانپذیر، خانه مسافر، زائرسرا و حسینیه ممنوع است و همه این واحدها در حالت تعطیلی قرار دارند.
وی ادامه داد: با تعطیلی واحدهای اقامتی رسمی، برخی افراد بی توجه به هشدارهای ستاد پیشگیری و مبارزه با کرونا و ستاد اجرایی خدمات سفر به مشهد سفر کرده اند که در منازل اقوام و آشنایان یا منازل شخصی خود اقامت دارند.
وی گفت: برخی از مسافران به ندرت در خانه های شخصی به صورت غیرمجاز اقامت کردند که با آنها برخورد قانونی لازم انجام شده است.
مکرمی فر افزود: هیچ واحد اقامتی در این استان اجازه پذیرش مسافر را ندارد و شهروندان در صورت مشاهده موارد تخلف با شماره تلفن های ۰۹۶۲۹ (ستادمرکزی خدمات سفر کشور) یا ۰۵۱۳۷۰۴۵ (دبیرخانه ستاد اجرایی خدمات سفر استان) تماس بگیرند تا با متخلف یا متخلفان برخورد قانونی انجام شود.
وی ادامه داد: در حال حاضر حرم مطهر رضوی نیز که مهم ترین جاذبه سفر ایران و خراسان رضوی است امکان پذیرش زائران را ندارد و تمامی مراکز تفریحی و گردشگری مشهد هم تعطیل است بنابراین از افرادی که قصد سفر به این شهر را دارند خواهش می کنیم سفر خود را به تاخیر بیندازند تا در زمانی دیگر بعد از شکست ویروس کرونا میزبان آنان باشیم.
استان خراسان رضوی دارای دو هزار و ۵۰۰ واحد تاسیسات گردشگری است که از این نظر مقام اول را در کشور دارد.
طبق آخرین آمار رسمی، تعداد شهروندان مبتلا به بیماری کرونا در استان خراسان رضوی تاکنون به هزار و ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار