تهران-ایرنا- نماینده مردم تهران در مجلس در دفاع از کاظم خاوازی گفت:برنامه های وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی مسئولانه، با دقت و متناسب با وضعیت کشور نوشته شده و نشان می دهد به آنچه که در برنامه آمده، متعهد است.

محمدعلی وکیلی در جلسه علنی امروز-چهارشنبه- مجلس شورای اسلامی در موافقت با وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی گفت: اهمیت غذا در کشوری که داعیه استقلال دارد بر کسی پوشیده نیست و قفسه های پر سوپر مارکت های ایران در مقایسه با کشورهای مدعی پیشرفت نشانه این بود که دیگران در وزارت کشاورزی زحمت ها کشیدند و بخشی از این زحمت ها مدیون آقای حجتی و تیم ایشان در وزارت جهاد کشاورزی است.
وی افزود: امن ترین بخشی که در کلان اقتصاد کشور کمترین آسیب را از کرونا دیده، بخش کشاورزی است همه بخش ها از جمله صنعت و خدمات به عنوان پاشنه آشیل اقتصاد ایران از آنجا که متکی به ارز است یا آسیب دیده اند یا در معرض آسیب قرار دارند.
نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بخش کشاورزی کمترین آسیب را دیده و این نشان می دهد که این بخش نقطه اتکا استقلال کشور و نقطه اتکا امنیت ما در بحران ها است، افزود: همین بخش که می تواند اقتدار ما را به نمایش بگذارد به دلیل رویکرد سنتی همچنان با ظرفیت واقعی خود فاصله بسیار دارد.
وی خاطرنشان کرد: در طول این سالیان شعارهای زیادی در حوزه کشاورزی دادیم و در برنامه های بالادستی اهداف متعالی را تعیین کردیم اما همچنان رویکرد این بخش سنتی است به این دلیل که در راس وزارتخانه متولی شخصیت عالم و و دانشمند نداشتیم و کسانی که بودند اگر چه با روحیه جهادی تلاش می کردند اما به دلیل فاصله با رویکرد دانش بنیان و علمی، ظرفیت مغفول این بخش همچنان بیش از ظرفیت بالفعل است.
وکیلی با اشاره به سوابق علمی کاظم خاوازی ادامه داد: حضور یک دانشمند در جایگاه وزارت جهاد کشاورزی فرصت مهمی است که با انتخاب آقای خاوازی قابل تحقق است به رقم اینکه تاکید ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار