استاندار تهران در حاشیه جلسه کارگروه شورای اشتغال استان تهران با انتقاد از عملکرد سایر بانک ها در پرداخت تسهیلات اشتغال زایی عملکرد بانک توسعه تعاون را مناسب ارزیابی کرد.
به گزارش اقتصادملت و به نقل از خبرگزاری صداوسیما، انوشیروان محسنی بندپی در نهمین کارگروه شورای اشتغال استان تهران افزود: صندوق کارآفرینی امید در استان تهران در پرداخت تسهیلات عملکرد مطلوبی نداشته است.
وی گفت: در همه بخش ها سهم ملی استان تهران از اعتبارات ملی کم بوده و در حوزه صنعت و معدن این مشکل مشهود است.
استاندار تهران بابیان اینکه در دریافت اعتبارات اشتغال زایی استانی در رتبه ۲۷بودیم، افزود: در جلسات متعدد توانستیم بخشی از این سهم را دریافت کنیم و منابع برای پرداخت تسهیلات کارآفرینی فراهم است، اما مشکلی وجود دارد که از آن جمله، ضمانت مددجویان کمیته امداد است.
وی گفت: تجربه کمیته امداد امام (ره) در ایجاد صندوق اعطای تسهیلات کارآفرینی به مددجویان تجربه موفقی است که باید الگو باشد.
محسنی بندپی گفت: تحقق شعار رونق تولید و خنثی سازی توطئه استکبار؛ حضور اثربخش مدیران در ایجاد اشتغال است و بانک ها کم کاری خود را در اعطای تسهیلات اشتغال جبران کنند، اگر بانک ها نتوانند کم کاری خود را در اعطای تسهیلات اشتغال جبران کنند، دیگر ضرورتی ندارد در جلسات کارگروه اشتغال شرکت کنند.
استاندار تهران افزود: میانگین ایجاد شغل در تسهیلات پرداختی کشور برای طرح ها ایجاد دو شغل است درحالی که در تهران به طور میانگین هفت شغل ایجادشده است.
وی گفت: همچنین در استان تهران تعداد فارغ التحصیلان روستایی هم بیشتر است که باید از این ظرفیت استفاده کرد.
کاهش ۲.۱درصدی نرخ بیکاری
استاندار ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار