شبی پاییزی با اشعار اربعینی

ایرنا پنج شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۹
ایلام- ایرنا- نخستین کنگره ملی اربعین در آیینه شعر اقوام ایرانی با عنوان عقیق و ارغوان شامگاه چهارشنبه در مجتمع بزرگ فرهنگی، هنری ارشاد اسلامی ایلام با حضور جمعی از مسوولان کشوری و محلی و شاعرانی از استان های مختلف کشور برگزار شد.

به گزارش ایرنا، در این محفل ادبی شاعرانی از استان های گیلان، مازندران ، کردستان ، خراسان ، فارس ، سمنان ، خوزستان ، لرستان، آذربایجان شرقی و ایلام تازه ترین اشعار خود را در وصف اباعبدالله(ع) قرائت کردند.
قرایت اشعار شاعران شرکت کننده با زبان ها و گویش های کردی ، خوزی ، سمنانی ، شوشتری ، آذری ، عربی خراسانی ، گیلکی ، مازنی، سورانی و ... جذابیت این محفل ادبی و معنوی را دوچندان کرد.
میهمان ویژه این آیین معاون فرهنگی بنیاد بین المللی امام رضا (ع) بود که وی نیز در میان سخنرانی اش غزلی را در وصف اباعبدالله(ع) قرایت کرد.
حجت الاسلام سید حسین سیدی، با تقدیر از شاعران شرکت کننده در این محفل معنوی در اهمیت هنر گفت: چنانچه پیامبران امروز مبعوث می شدند از ابزار و زبان هنر برای بیان رسالتشان استفاده می کردند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام نیز در این آیین گفت: این کنگره در سال های آینده و همزمان با ایام اربعین با مشارکت شاعران قومیت های مختلف ادامه خواهد داشت.
عمران خود آموز اضافه کرد: با توجه به شرایط ویژه ایلام در تردد زائران اربعین حسینی این کنگره امسال برای نخستین بار به عنوان جایگزین جشنواره ملی رضوی در مرکز این استان برگزار شده است.
وی با ذکر اینکه این برنامه با مشارکت بنیاد بین المللی امام رضا (ع) برگزار شده، تاکید کرد: در مجموع ۱۳۰ اثر شعر با گویش ها و زبان های محلی از سراسر کشور به دبیرخانه این کنکره ارسال شد.
در این برنامه ۱۳ شاعر به عنوان برگزیده معرفی که از این تعداد پنج نفر برتر و هفت نفر نیز شایسته تقدیر شناخته شدند.
به گزارش ایرنا، جشنواره بین المللی امام رضا (ع) با موضوع های مختلف فرهنگی، هنری و علمی همه ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار