محققان گوگل سیستمی مبتنی بر هوش مصنوعی را توسعه داده اند که می تواند محتوای صفحات وب را به صورت خودکار به ویدیو های کوتاه تبدیل کنند.
«URL2Video» در سمپوزیوم نرم افزار و فناوری رابط کاربری 2020 معرفی شد که می تواند به صورت خودکار محتوای اصلی سایت را انتخاب و با همان طرح بندی از نظر رنگ و سبک طراحی سایت، اطلاعات موجود در صفحه سایت را به صورت ویدیویی به نمایش در آورد.
URL2Video اطلاعات مختلف از جمله هدینگ ها، تصاویر محصول، توضیحات اضافی و سایر تب های موجود در سایت را به خوبی می تواند تشخیص بدهد. هر یک از این عناصر از نظر سیستم هوش مصنوعی دارای رتبه و الویتی هستند. در نتیجه در هنگام ارائه ویدیو به این موضوع توجه می کند که کدام عناصر الویت بالاتری دارند و باید در ویدیو حتما نمایش داده شوند.
این سیستم هوش مصنوعی می تواند محتواهای متنی، تصویر و سبک طراحی از جمله نوع قلم، رنگ و لی اوت گرافیکی را از منابع HTML استخراج کند. درنهایت محتواهای استخراج شده به صورت ویدیو سازماندهی می شوند و کاربر می تواند محتوای وب سایت را در قالب ویدیویی کوتاه مشاهده کند.
گوگل ادعا می کند که این سیستم می تواند برای کسب و کارهایی که می خواهند محصولات و خدمات خود را از طریق وب سایت شرکت به نمایش بگذارند، بسیار کاربردی خواهد بود.
کاربران می توانند از طریق ویدیوهای تهیه شده از وب سایت به راحتی محصولات و خدمات ارائه شده را مشاهده کنند. در حال حاضر هزینه تولید یک ویدیوی معمولی رقمی بین 880 تا 1200 دلار است. به علاوه ممکن است روزها و هفته ها طول بکشد تا چنین ویدیوهایی تولید شوند.
«پگی چی» و «عرفان عیسی» از محققان گوگل اعلام کرده اند:
«تمرکز ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار