تاجری با 20 میلیارد گردش مالی به حذف یارانه اش اعتراض کرده/ کشف40 هزار فوتی در بانک اطلاعاتی امداد و بهزیستی که یارانه دریافت می کردند

برنا نیوز جمعه ۱۹ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۶:۱۲
سخنگوی ستاد اجرایی تبصره 14 گفت: فرد تاجری بوده است که در سال 97 بالای 20 میلیارد گردش مالی و ماهیانه 800 تا 900 میلیون گردش حساب داشته اما به حذف یارانه اش اعتراض کرده است.

«حسین میرزایی»، سخنگوی ستاد اجرایی تبصره 14، در خصوص رو شدن حساب های اجاره ای در اعتراض یارانه بگیران به خبرنگار برنا گفت: از مجموع افراد 6.5 درصد معترض شدند. ما همه متن هایی که به عنوان اعتراض و دلیل اعتراض ثبت کردند را به یک تیم 20 نفره دادیم که کاملا پیاده سازی شده، لیبل خورده و دسته بندی شده است. حدود 47 درصد این معترضان از این دست هستند که می گویند، همه تراکنش هایی که به نام ما صورت گرفته را قبول نداریم و به ما مربوط نیست.
میرزایی در توضیح دیگر دلایل معترضین به حذف یارانه ها، اظهار کرد: یکی گفته است که من به نیابت از فرد دیگری کار مالی انجام می دهم، شخصی گفته کارت من دست فرد دیگری است و او با کارت من کار مالی انجام می دهد، تعداد قابل توجهی گفته اند که ما کارپرداز یا حسابدار شرکت هستیم و با حساب شخصی کارهای مالی را انجام می دهیم.
وی افزود: سال گذشته معترضینی که اجازه دادند که به اطلاعات بانکی آنها دسترسی داشته باشیم، 800 میلیون واریزی داشته اند، یکی از مفرهای فرار مالیاتی آنها کار کردن با حساب شخصی برای مقاصد تجاری است. تعداد قابل توجهی بودند و دلایل آنها اصلا قابل پذیرش نیست و برخی از آنها وضع مالی بسیار خوبی دارند. شخصی گفته من سرایدار ساختمانی هستم و افراد دیگری پول به حساب من می ریزند و من با آن کارهای ساختمان، خرید و ... را انجام می دهم اما عدد خیلی بالاست.
سخنگوی ستاد اجرایی تبصره 14 با بیان اینکه عده ای این دلایل را مطرح کرده و فکر می کنند که ما دسترسی به اطلاعات دیگر آنها نداریم، گفت: افرادی که در این مرحله از فرمول ما برای حذف یارانه در آمده اند، قطع به یقین وضع مالی بسیار خوبی دارند؛ یعنی از نظر تملک ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار