اعتمادآنلاین| ناصر نبی پور در پاسخ به این سوال که آیا مرغداری ها موفق به دریافت نهاده های مورد نیاز خود شده اند یا خیر؟ گفت: بسیاری از واحدهای مرغداری تعیین سهمیه نشده اند و بخشی از مرغداری ها نیز هنوز ذرت و کنجاله سویای مورد نیاز خود را دریافت نکرده اند و مجبور هستند نهاده های مورد نیاز خود را از بازار آزاد با قیمت های بالا خریداری کنند. البته تعدادی از واحدها نیز موفق به دریافت نهاده شده اند.
وی ادامه داد: تشکل هایی وجود دارند که دولت می تواند نهاده ها را برای توزیع در اختیار آنها قرار دهد و سپس برآنها نظارت کند اما این اتفاق نمی افتد.
رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران با بیان اینکه قیمت کنجاله سویا در بازار آزاد 14 هزار و500 تومان و ذرت 4400 تومان است، اظهار کرد: اگر قرار است قیمت مصوب تخم مرغ از درب مرغداری کیلویی 12 هزارتومان باشد باید 100 درصد نهاده های مورد نیاز طیور توسط دولت تامین شود. این درست نیست که نهاده از بازار آزاد تهیه و سپس قیمت دستوری بر روی تولیدات گذاشته شود.
وی با اشاره به اینکه قیمت باقی اقلام واکسن، دارو، ریزمغذی و کارتن نیز مرتب در حال افزایش است، گفت:کارتن شانه که زمانی 500 خریداری می کردیم به 7000 تومان رسیده است.
منبع: ایسنا

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار