مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با اشاره به اینکه با همسان سازی، حقوق بازنشستگان کشوری به ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان می رسد، گفت: ۹۰ درصد بازنشستگان مشمول قانون همسان سازی شده اند.
تهران – اقتصادبرتر – ۲ اردیبهشت ۹۹
به گزارش #اقتصادبرتر ، اکبر افتخاری در نشستی که امروز برگزار شد، در خصوص افزایش حقوق بازنشستگان کشوری گفت: در سال جاری حقوق تمامی بازنشستگان ۱۵ درصد افزایش پیدا کرده که علاوه بر این درصد، همسان سازی حقوق نیز در مورد آنها اعمال شده است.
وی تأکید کرد: به طور میانگین با اجرای قانون همسان سازی، حقوق بازنشستگان کشوری ۸۰۰ هزار تومان افزایش پیدا می کند و ۶,۵۰۰ میلیارد تومان به آنان اختصاص داده شده درحالی که بودجه همسان سازی سال گذشته ۳,۵۰۰ میلیارد تومان بود.
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با اشاره به اینکه در همسان سازی دو واحد اصلی را رعایت می کنیم، گفت: سه دسته از بازنشستگان شامل همسان سازی نمی شوند؛ دسته اول افرادی که بالای ۷ برابر حقوق دریافت می کنند که تعدادشان اندک است. دسته دوم کسانی که سنواتشان کمتر از ۳۰ سال است، به ازای هر سال که کم دارند، ۲.۵ درصد از همسان سازی شان کسر می شود که البته تعدادشان زیاد است. دسته سوم نیز کسانی که در گروه شغلی خودشان، به تازگی بازنشسته شده اند و نسبت به افرادی که ۳۰ سال قبل بازنشسته شده اند، حقوق بیشتری می گیرند؛ در مجموع حدود ۱۴۰ هزار نفر مشمول همسان سازی نمی شوند.
افتخاری ادامه داد: ۹۰ درصد بازنشستگان کشوری مشمول همسان سازی می شوند و میانگین حقوق آنها به ۳ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان رسیده یعنی به طور میانگین نسبت به سال گذشته که ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان بوده، ۸۰۰ هزار تومان ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری