مدیرکل ثبت احوال استان اردبیل گفت: میانگین طلاق در کشور ۲/۲ در هزار است که این میزان در اردبیل ۲/۶ در هزار است که نشان می دهد میزان طلاق در استان اردبیل از کشور بالاتر است.

به گزارش تابناک به نقل از فارس ، شهرام رسولی ظهر امروز در جلسه شورای راهبردی جمعیت استان اردبیل، که در سالن شیخ صفی استانداری اردبیل برگزار شد، اظهار کرد: میانگین طلاق در کشور ۲/۲ در هزار است که این میزان در اردبیل ۲/۶ در هزار است که نشان می دهد میانگین طلاق استان اردبیل از کشور بالاتر است.
وی افزود: در حال حاضر ۲۰ تا ۳۰ درصد جمعیت جوانان استان اردبیل سن مناسب ازدواج را از دست داده اند که در این خصوص می توان برنامه های تشویقی را برای این افراد در طی ۵ سال در نظر گرفت تا برای ازدواج راغب شوند.
مدیرکل ثبت احوال استان اردبیل تصریح کرد: در حال حاضر استان اردبیل یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر جمعیت دارد که ۵۰/۲ درصد این جمعیت را مردان و ۴۸/۲درصد را زنان تشکیل می دهند.
جمعیت استان اردبیل رو به میانسالی است
رسولی عنوان کرد: میانگین سنی کشور در سال ۶۵، ۲۱/۷ بوده که این میزان در سال ۹۵ به ۳۱/۱ رسیده است که نشان می دهد جمعیت کشور رو به میانسالی می رود و قطعا این موضوع تبعات منفی زیادی را خواهد داشت.
وی بیان کرد: جمعیت جوان استان اردبیل که در رنج سنی ۲۵ تا ۲۹ سال قرار دارد حدود ۳۳۵ هزار و ۴۰۰ نفر کل جمعیت استان اردبیل را شامل می شود که مطابق جدول آماری، جمعیت استان اردبیل رو به میانسالی و پیری است ونرخ باروری سیر نزولی به خود گرفته است.
مدیرکل ثبت احوال استان اردبیل در خصوص میزان آمار طلاق در استان اذعان داشت: بررسی آمارهای جمعیتی نشان می دهد مهم ترین چالش های جمعیتی استان اردبیل شامل تأخیر در ازدواج، افزایش طلاق و کاهش میل به فرزندآوری است که آمارها نشان می دهد در استان اردبیل همانند کل کشور میزان ازدواج در حال کاهش و میزان طلاق رو به ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار