از زمان طراحی تا ساخت نمونه آزمایشگاهی این کیت ۳۵ روز به طول انجامید، طراحی و کیفیت این کیت در سطح آخرین استانداردهای روز دنیا بوده است و توان رقابت با نمونه مشابه را از خود نشان می دهد

به گزارش برنا از ایلام ؛حمزه چوبین متخصص ویروس شناسی پزشکی، مدیر دپارتمان مولکولی شرکت پیشتاز طب و سازنده کیت های تشخیص کرونا ویروس گفت: در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا در زمینه مولکولی عفونت های ویروسی فعالیت داشتم و به مدت یک سال در شرکت پیشتاز طب بر روی تشخیص مولکولی عفونت های ویروس در حال تحقیق هستیم.
وی افزود: با توجه به جدید بودن ویروس و نیاز به تشخیص آن در کشور این هدف در دستور کار قرار گرفت که بتوانیم به مردم سرزمینمان خدمت کنیم.
سازنده کیت های نشخیص کرونا ویروس، تصریح کرد: به طور کلی برای ساخت یک کیت آزمایشگاهی ابتدا مطالعات و تحقیقات درباره اصل موضوع انجام می شود، به عنوان مثال درباره کیت تشخیص کرونا ویروس جدید، بایستی در ابتدا ویروس را به صورت کامل شناسایی، نحوه عملکرد آن بررسی، ساختار ژنوم، نوع عفونت و انتقال آن تحقیق و مشخص شود، سپس در این زمینه معلوم شود که طراحی تشخیص بر روی چه نوع نمونه ای و چه توالی ژنومی باید انجام شود.
چوبین ادامه داد: بعد از ساخت نمونه اولیه آزمایشگاهی و انجام تست های بهینه سازی، کیت طراحی شده برای گرفتن تاییدیه به آزمایشگاه های رفرانس فرستاده می شود و در آخر در صورت تایید کیفیت کیت، مجوز پخش و فروش در آزمایشگاه های تشخیص صادر می شود.
این متخصص ویروس شناسی پزشکی، خاطرنشان کرد: از زمان طراحی تا ساخت نمونه آزمایشگاهی این کیت ۳۵ روز به طول انجامید، طراحی و کیفیت این کیت در سطح آخرین استانداردهای روز دنیا بوده است و توان رقابت با نمونه مشابه را از خود نشان می دهد.
وی با اشاره به نحوه استفاده از کیت تشخیص، افزود: این کیت به صورت تک مرحله ای قابل استفاده در تمامی آزمایشگاه های مولکول کشور ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار