سپر دفاعی ایرانی ساخته شد +عکس

مشرق نیوز پنج شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۵۴
سپر دفاعی برای خنثی کردن خرابکاری های صنعتی توسط دانشمندان ایرانی ساخته شد.

به گزارش مشرق، آذری جهرمی با انتشار پستی در اینستاگرام از ساخت سپر دفاعی توسط دانشمندان ایرانی برای خنثی کردن خرابکاری های صنعتی خبر داد.
محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با انتشار پستی در صفحه اینستاگرامش از ساخت یک سپر دفاعی (فایروال) برای سیستم های اتوماسیون صنعتی توسط دانشمندان جوان دانشگاه های ایران خبر داد. که این سپر دفاعی خرابکاری های صنعتی مثل ویروساستاکس نت را در شبکه های برق و امثال آن خنثی می کند.
وزیر ارتباطات در اینستاگرامش نوشت:
«از حمله استاکس نت حتماً شنیدین !
خبرخوب اینکه، امروز یک گزارش دریافت کردم. از مدتی قبل با سفارش سازمان فناوری اطلاعات، دانشمندان جوان دانشگاه های ایران، یک سپر دفاعی (فایروال) برای سیستم های اتوماسیون صنعتی ساخته بودند که عملاً خرابکاری صنعتی مثل استاکس نت را در شبکه های برق و امثال آن خنثی میکنه . این سپر، موفقیت آمیز آزمایش شد. در روز جهانی ارتباطات، از این دستاورد بیشتر خواهیم گفت.
پ. ن: برای افزایش تاب آوری زیرساخت های حیاتی، لازم است که این تجهیزات در شبکه های مورد نظر نصب شود که طبیعتاً این موضوع با هماهنگی مرکز ملی فضای مجازی، عملیاتی خواهد شد.
با تکیه به جوانان، از تهدیدات فرصت می سازیم.»
گفتنی است؛ ویروس استاکس نت یک بدافزار است که سیستم های تحت ویندوز را آلوده می کند. این بدافزار به طور همزمان از ۵ نقطه اسیب پذیر ویندوز سوءاستفاده می کند.ویروس استاکس نت (Stuxnet) یکی از پیچیده ترین انواع ویروس در حوزه صنعتی شناخته شده که با هدف خراب کاری در حوزه صنعت هسته ای ایران طراحی و ایجاد شد و اولین بار در تاریخ ۱۳ ژوئیه ۲۰۱۰ توسط آنتی ...