«ولی مرادخانی»، 38ساله و اهل زنجان است، نیمی از عمرش را در مناطق کوهستانی، صخره ای و سفرهای داخلی و خارجی گذرانده است.

به گزارش صبحانه ، «ولی مرادخانی»، 38ساله و اهل زنجان است، نیمی از عمرش را در مناطق کوهستانی، صخره ای و سفرهای داخلی و خارجی گذرانده است. هم امدادگر است هم یک جهانگرد، در ایرانگردی هم دستی بر آتش دارد. نجات جان انسان ها در هر شرایطی شرط اول و آخر اوست. هر جا لازم باشد از سینه کوه بالا می کشد، او و اسب آهنینش امید مردم ساکن در مناطق دور افتاده و صعب العبورند کافیست باد به گوشش برساند اهالی نقطه ای از استان نیازمند کمک هستند، سوار بر موتور می شود و خود را به این مناطق صعب العبور و دورافتاده می رساند. اسب آهنین ولی همه جا همراه اوست از ماموریت های امدادی گرفته تا جهانگردی هایش که پیام صلح و دوستی را طی آنها به ملت های دیگر می رساند.
7 سال بیشتر نداشت که به قول قدیمی ها، از دیوار راست بالا رفتن را شروع کرد، البته الگوی زندگی اش را برادر بزرگتر خود، معرفی می کند که از کوهنوردان به نام زنجان است: « هفت سال داشتم که فعالیت های حرفه ای در رشته سنگ نوردی و کوهنوردی را شروع کردم، آن قدر شور و شوق این رشته در سرم بود که آرام و قرار نداشتم.» پشتکار، جدیت و عشق او به این رشته باعث شد تا عناوین قهرمانی کشوری و آسیایی را از آن خود کند. حالا، هم مربی فدراسیون سنگ نوردی ایران است هم رئیس هیأت کوهنوردی زنجان در جمعیت هلال احمر و هم مسئول واحد امداد ونجات کوهستان شده است.
نجات پدر و پسر ترکیه ای
مرادخانی یکی از هلال احمری های جهانگرد است. او سال گذشته همراه یکی از دوستانش با موتور راهی ترکیه شدند. قرار بود دور تا دور ترکیه را با همان موتور طی کنند: « ما در طول 12 روزی که در ترکیه بودیم حدود 7 هزار کیلومتر راه پیمودیم . یکی از ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار