وعده ورود شستا به بورس تا پایان مهرماه سال گذشته و بعد از عدم تحقق، وعده ورود آن به بورس تا پایان سال هم محقق نشد و این پرونده باوجود وعده های داده شده فعلا باز مانده و به سال ۱۳۹۹ کشیده شده است.

به گزارش ایسنا، یکی از تاکیدات رئیس جمهور خروج دستگاه های دولتی، نهادها و سازمان های عمومی از بنگاه داری بوده و در این راستا قرار شد سهام شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی(شستا) در بورس عرضه شود تا به گفته محمد شریعتمداری - وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی - این وزارتخانه از بنگاه داری به سمت سهام داری حرکت کند.
گرچه طبق گفته های وزیر تعاون قرار بود این اتفاق در مهرماه سال گذشته صورت گیرد، اما در نهایت در ۲۳ آذرماه ۱۳۹۸ پس از چندین ماه جلسه پذیرش شستا در محل سازمان بورس و اوراق بهادار تهران برگزار شد و مدیرعامل این مجموعه پیش از جلسه مذکور، در این مورد توضیح داد که با توجه به تاکیدات ویژه ریاست جمهوری و پیگیری های وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و البته همکاری مجدانه سازمان بورس و بورس تهران، به زودی بازار سرمایه شاهد عرضه سهام این مجموعه بزرگ اقتصادی خواهد بود. همچنین مستندات لازم برای طرح در جلسه پذیرش و ارائه به اعضای هیت پذیرش آماده شده است. پس از پذیرش، وارد مراحل عملیاتی عرضه در بازار سهام می شویم.
وعده عرضه سهام شستا در بورس تا پایان سال ۱۳۹۸ و بازپس گیری آن
البته پس از آن، علی صحرایی- مدیرعامل شرکت بورس اوراق بهادار تهران - با تاکید بر اینکه هنوز زمان عرضه سهام شستا در بورس مشخص نیست، به ایسنا توضیح داد: جلسه پذیرش شستا در بورس، برگزار شد و هیات پذیرش نکاتی داشتند که به شرکت اعلام کردند. این نکات اکثرا در راستای شفاف سازی، اطلاعات مازاد، اقدامات برای برخی دارایی هایی بود که باید انجام شود تا جلسه هیات پذیرش مجدد برگزار شود. تلاش می شود عرضه سهام شستا در بورس قبل از سال جدید صورت گیرد.
وی درباره اینکه چند ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار