سند رونق تولید اتاق بازرگانی کرمانشاه در حال ملی شدن است

ایرنا چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۳۷
کرمانشاه- ایرنا- رئیس اتاق بازرگانی کرمانشاه گفت: با استفاده از نظر کارشناسان و فعالان بخش خصوصی، سند یکساله رونق تولید استان را تدوین کردیم که تاکنون این سند چند بار در جلسات کشوری هم ارائه شده و اکنون در حال تبدیل شدن به یک الگو برای کل کشور است.

به گزارش ایرنا؛ کیوان کاشفی روز چهارشنبه در نشست خبری با خبرنگاران رسانه های استان به مناسبت گرامیداشت روز خبرنگار در سرسرای اجتماعات اتاق بازرگانی با بیان اینکه در این سند از کلی گویی پرهیز شده و وظیفه هر دستگاه در آن مشخص است، یادآور شد: اتاق بازرگانی و سازمان برنامه و بودجه استان مسئول پایش اجرای این سند هستند و امیدواریم بتوانیم در پایان سال، سند اختتامیه را نیز تدوین کنیم.
وی با بیان اینکه پایش برخی از شاخص های اصلی اقتصادی از جمله فضای کسب و کار و ... نیز اکنون بر عهده اتاق بازرگانی است، تاکید کرد: اخیرا نیز از سوی اتاق ایران عملکرد دستگاه های اجرایی مرتبط با حوزه اقتصادی در سطح ملی و استانی سنجش شد که متاسفانه کرمانشاه در این زمینه جایگاه خوبی نداشت و جزء دو سه استان آخر کشور بودیم که باید فکری به حال این موضوع کرد.
حذف صفر از پول ملی کارساز نیست
رئیس اتاق کرمانشاه در ادامه گفت: تا زمانیکه سالانه ۵۰۰ هزار میلیارد تومان نقدینگی در کشور تولید می شود حذف صفر از پول ملی کشور موثر نخواهد بود.
کاشفی با بیان اینکه در کشور چالش های اقتصادی فراوانی داریم، اظهار کرد: حذف چهار صفر یکی از سطحی ترین مسائل اقتصادی کنونی کشور است.
وی با تاکید بر لزوم جلوگیری از تولید پول و نقدینگی در کشور که به ایجاد تورم دامن می زند، ادامه داد: سالانه ۵۰۰ هزار میلیارد تومان نقدینگی در کشور تولید می شود که با این روند هر ۱۰ سال یک صفر جدید به پول ملی اضافه می شود و ۴۰ سال دیگر دوباره باید همین طرح حذف چهار صفر از پول ملی را اجرا کنیم.
به گفته عضو هیات رئیسه اتاق ایران، برای حل این مشکلات ابتدا باید جلوی تولید پول را بگیریم و برای این منظور هم ...

سرخط اخبار