ریسک خطرناک یا تصمیمی درست و امیدوارکننده؟

خبر آنلاین سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۷:۴۸
انتخاب فرهاد مجیدی و به دنبال آن کادرفنی نسبتا جوان برای تیم امید در راه رسیدن به المپیک ٢٠٢٠ تصمیمی است که باعث شده اهالی فوتبال عملکرد فدراسیون فوتبال را زیر نظر بگیرند و بررسی کنند با این کادر جوان، حسرت طولانی مدت ما برای رسیدن به المپیک تمام خواهد شد؟

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین ؛ انتخاب فرهاد مجیدی به عنوان سرمربی تیم ملی امید و هدایت این تیم در راه صعود به المپیک 2020 توکیو تصمیمی بود که در نگاه اول پر از ریسک به نظر می رسید. اینکه یک مربی جوان بعد از چند بازی هدایت استقلال جانشین زلاتکو کرانچار کروات شود و جوان های هموطنش را برای رسیدن به رویایی بزرگ و تا الان طلسم شده هدایت کند. مجیدی اما در جریان اولین تمرین امید انقدر مصمم بود که تا حدی خیال خیلی ها را راحت کرد. انگار همین انگیزه چیزی است که تیم امید می خواهد. انگیزه ای از جنس یک مربی جوان ایرانی. شاید مجیدی تجربه زیادی در زمینه هدایت تیم ها در شرایط سخت و مهم نداشته باشد اما حداقل در همین زمان نسبتا کوتاه ممکن است حضور او از نظر روحی و روانی تیم را به سمت جلو هل دهد. البته اگر این وسط همه چیز آنطور که باید پیش برود و هیچکس با انتقادهای ویرانگر همیشگی سراغ تیم امید نرود.
تیم امید به نظر پتانسیل کافی برای حضور در المپیک 2020 توکیو را دارد. تیمی جوان و باانگیزه که اکثر بازیکنانش سابقه بازی در لیگ برتر را هم دارند. جوان بودن مربی و کادرفنی هم می تواند دلیلی کافی برای دل بستن به عملکرد امیدها باشد. بعد از استعفای رضا شاهرودی و سهراب بختیاری زاده از سمت خود در کادرفنی امید، حالا مسئولان فدراسیون و البته خود مجیدی به دنبال اضافه کردن دستیاران جدید هستند. شاهرودی و بختیاری زاده در زمان حضور زلاتکو کرانچار حضوری فعال در کادرفنی تیم امید داشتند اما با روی کار آمدن مجیدی استعفای خود را اعلام کردند. به نظر می رسد که تا اینجای کار علاوه بر مجیدی، حضور دو دستیار خارجی هم در کادرفنی تیم امید قطعی شده که این خودش می تواند ...

سرخط اخبار