امروز پنجشنبه، در بیمارستان دکتر مسیح دانشوری پلاسمای خون چند بیمار بهبود یافته، به عنوان یک روش درمانی مکمل برای تزریق به بیماران کرونایی جداسازی شد.
تهران – اقتصادبرتر – ۷ فروردین ۹۹
به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، اهداکنندگان پلاسما برای انجام این اقدام، تعدادی از کادر درمان اند که در هفته های اخیر به این بیماری مبتلا و اکنون بهبود یافته اند.
لاسمای جداسازی شده به بیمارانی تزریق می شود که بیماری آنان هنوز به مرحله حاد نرسیده و به بستری در آی سی یو احتیاج پیدا نکرده اند.
این روش، یک روش درمانی مستقل نیست و به صورت آزمایشی به سایر روش های درمانی اضافه شده و تا دو هفته آینده با مشخص شدن نتایج علمی آن، به صورت شفاف و دقیق درباره چگونگی بهره گرفتن از این روش به مردم اطلاع رسانی می شود.
دکتر علی اکبر ولایتی رئیس بیمارستان دکتر مسیح دانشوری نیز ضمن قدردانی از زحمات کادر پزشکی، پرستاری، خدماتی و اداری بیمارستان و همچنین ستاد فرماندهی عملیات مدیریت کرونا در تهران در این باره اظهار کرد: از اوایل اسفند که این بیماری در کشور شایع شد، تا کنون حدود ۱۵۰۰ بیمار در این بیمارستان بستری شده اند.
وی ادامه داد: از این تعداد ۱۱۰۰ بیمار درمان شده اند و باقی همچنان بستری هستند، حدود ۵۰ بیمار نیز در آی سی یو تحت درمان قرار دارند.
دکتر ولایتی یادآور شد: در روزهای آغازین، روزانه حدود ۴۵۰ نفر به این بیمارستان مراجعه می کردند اما اکنون این آمار به حدود ۲۰۰ نفر در روز رسیده است.
وی ادامه داد: در این مدت داروهایی که اختصاصا توسط چینی ها به کار گرفته شده برای درمان کرونا موثرتر بوده و ما هم در این ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار